Zabezpečení aut a nižší ceny

Parkoviště vzdálené jen dva kilometry od odbavovacích hal ruzyňského letiště představil soukromý investor teprve před několika týdny. Přestože nové stání neohromuje svou kapacitou pouhých dvě stě míst, nabízí zabezpečení automobilů, které mu parkoviště u letiště jen tiše závidí. Navíc přišlo s cenami, které jsou většinou nižší než u stání v blízkosti letištních hal.

A letiště zareagovalo rychle. Od minulého týdne funguje kryté parkoviště Parking D, které nabízí 850 míst. To je určené pro dlouhodobé a cenově výhodné parkování. Zajímavé je, že cena za týden i za čtrnáct dní je zde stejná jako u GO Parking. Představitelé letiště ale odmítají, že by je inspirovala konkurence. „Cenová politika vychází z dlouhodobé koncepce parkování, která vznikla ze studií a srovnání s mezinárodními letišti,“ říká mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

Majitel konkurenčního stání si ale myslí něco jiného. „Ceny od nás letiště sice kopíruje, ale jinak nic podobného jako my nenabízí. Na jejich novém levnějším parkovišti je jednak minimální doba parkování týden, a u nás můžete parkovat třeba jen hodinu. Ale především musíte do hal jet autobusem a nikdo vám auto neohlídá,“ říká spolumajitel firmy provozující parkoviště GO Parking Petr Váverka.

Letiště se začalo snažit

Další novinkou letištních parkovišť je hlídané stání s bezpečnostní ostrahou a kamerovým systémem. To ale v průběhu léta vznikne jen ve 2. patře Parkingu C. Zbylá patra i ostatní parkoviště zůstanou nehlídaná a za stání na hlídaných místech si budou zákazníci nuceni ještě připlatit.

I v tom se zřejmě letiště přizpůsobuje konkurenci. Právě lepší zabezpečení aut bylo totiž hlavním trumfem, se kterým vstoupil na trh provozovatel parkovištěGOParking.