Problémy kromě obyvatel Žernosecké hlásí rovněž lidé z nedaleké Šimůnkovy ulice. V ní podle nich parkují své automobily lidé z hranice oblasti, kde byly zóny zavedeny.

Zóny byly zavedeny na začátku října 

Radnice prý situaci sleduje a analyzuje. „V současné době vyhodnocujeme účinnost zón a připravujeme se po projednání s obyvateli dotčených oblastí požádat magistrát o jejich rozšíření. V maximální možné míře vyjdeme vstříc požadavkům občanů bydlících v hraničních oblastech zón placeného stání," uvedl radní Karel Šašek (ČSSD).

Na území Prahy 8 byly zóny zavedeny letos 1. října, a to v Karlíně, Libni, Kobylisích a Ládví. Parkovné vyjde pro rezidenty na 600 korun ročně za první auto.

Proti zónám protestují Středočeši 

Zóny byly letos nově zavedeny v Praze 5 a 6. Původně měly být rozšířeny také na Prahu 4 a 9, avšak místní radnice se nakonec rozhodly, že je zatím zavádět nebudou.

Proti zónám protestuje zejména Středočeský kraj. První zóny začaly v Praze fungovat v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 části Prahy 16. Samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22.

Čtěte také: Jednotná parkovací zóna? Nejdříve po roce 2019