Infografiku, kde v Praze 1 zaplatíte za parkování, naleznete zde.

Řidiči parkující v levobřežní části Prahy 1 si od6. prosince musejí připravit mince. Na Malé Straně a na Hradčanech totiž začaly fungovat návštěvnické zóny placeného stání. Návštěvníci z jiných čtvrtí nebo mimopražští musejí za parkování platit v celé první městské části. Zatímco rezidenti v modré zóně levobřežní části Prahy 1 platí za parkování už od října, návštěvníkům vytáhnou zóny z kapes peníze až nyní.

Devět automatů

„Od čtvrtka je v provozu devět automatů v šesti lokalitách,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Ludvík Czital. Jde o místa vymezená bílým vodorovným značením. Původně mělo být automatů 14, nakonec Praha 1 pozměnila plán a nechala jich namontovat jen devět. „Došlo ke změnám studie,“ uvedl Czital bez dalších podrobností důvod, proč je automatů o pět méně.

Dva režimy

Řidiči mohou parkovat ve dvou režimech. Jeden je určen pro krátkodobé stání, tedy do dvou hodin. Řidiči jej poznají podle oranžových puntíků na parkovacích hodinách. Druhý režim pro dlouhodobé stání umožní řidiči zaparkovat až šest hodin. Řidiči jej poznají podle zelené barvy na automatu. Parkující řidiči se musejí připravit na to, že zóny budou na většině míst levobřežní části zpoplatněny také o víkendu.

Cena za hodinu parkování se podle místa, času a režimu bude lišit. Parkování pro návštěvníky na hodinu vyjde od 15 do 40 korun za hodinu. V neděli řidiči- návštěvníci nezaplatí pouze na Kosárkově nábřeží a ve Vítězné ulici. Mezi 18. až 8. hodinou bude stání ve všech návštěvnických zónách v levobřežní části nezpoplatněno.