Zavedení zón placeného stání v Praze 2, 3 a 7 bude odloženo maximálně o měsíc. 20. srpna 2007 to připustil náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS), který má zavádění zón v kompetenci. „V současné době přemýšlíme o tom, zda spuštění zón placeného stání odložíme. Pokud by k tomu došlo, bylo by to maximálně o jeden měsíc,“ reagoval Blažek pro Pražský deník na problémy a nedořešené otázky, které start zón provázejí.

Přestože nikdo z představitelů města stále oficiálně říjnový termín neodvolal, tisíce pražských podnikatelů ze zmíněných městských částí stále nemají možnost parkovací karty zakoupit. Magistrát totiž prodej abonentních karet minulý týden zastavil „z důvodu komplikací, které se vyskytly s výdejem parkovacích karet“. Podle Blažka se podnikatelé dočkají v září. Město ale ještě před zahájením prodeje změní cenu za parkování pro vozidla určená k podnikání. Jakým způsobem, rozhodne teprve městská rada. Ke změnám magistrát přikročil na základě stížnosti skupiny pražských podnikatelů, kteří se v červnu obrátili na antimonopolní úřad.

Úprava ceny souvisí s podnětem skupiny pražských podnikatelů, kteří v červnu upozornili ÚOHS na zvýhodnění fyzických osob před právnickými, neboť rozdíl v ceně karet pro obě skupiny činí 18 tisíc korun ročně (12 tisíc by měly platit fyzické osoby, právnické 30 tisíc). „Na konci července jsme upozornili magistrát na to, že může dojít ke zvýhodňování fyzických osob,“ uvedl mluvčí ÚOHS Filip Vrána. „Na další radě předložím návrh na změnu ceníku u karet pro podnikatele. Abonentní karty by se mohly začít prodávat již od září,“ řekl Deníku Blažek.

Další podnět řeší ÚOHS od minulého týdne, kdy se na něj obrátil jeden z účastníků výběrových řízení na provozování zón. Úřad takmána rozhodnutí ve správním řízení čas přibližně do poloviny října a v krajním případě by mohl celou soutěž na provozovatele parkovacích zón zrušit.