Pod palbou otázek se ocitli starosta čtvrti Pavel Horálek i architekt Zdeněk Jiran. Někteří občané totiž neskrývali zklamání, že na modelu nenašli stavby, o kterých vědí, že se chystají.

Smutní byli i z plánované husté zástavby na místě autobusového nádraží. „Celé území je maximálně vytěžené, není vůbec dodržen odstup mezi stavbami,“ rozhořčoval se jeden z místních.

Znepokojeni jsou obyvatelé vilové čtvrti Na Pekařce. Skanska totiž usiluje o změnu územního plánu, aby na místě zeleně mohla stavět vyšší než pětipodlažní domy.

„Jde o součást nezastavitelného území od roku 1928. Na modelu, za který obec vyhodila milion, chystané domy nejsou,“ řekla Naďa Záhoříková z občanského sdružení Zelené Kavčí hory. Vyzvala radní, aby proti stavbě zakročili.

Ve hře je Skanska

Starosta Horálek vysvětlil, že model obsahuje pouze stavby, které se už nějak „územně vyřizují“. „Skanska zatím pouze podala žádost o změnu území. Pokud územní plán prolomí a vznikne tam prostor pro bydlení, budu usilovat o to, aby domy byly nízkopodlažní,“ slíbil občanům.

Architekt Zdeněk Jiran dodal, že Skanska zatím podklady odmítla dát.

Podrobněji se tématu věnujeme v pondělním vydání Pražského Deníku ( 25. 6. 2007 ) na str. 12