Malý Teodor se dostal na svět císařským řezem a při prvním pohledu na svět v pražské porodnici U Apolináře vážil 3120 gramů a měřil 52 centimetrů.

Manželé Dostálovi, Filip a Aneta, pocházejí ze Zlína. „Já jsme tu už ale patnáct let, pracuji jako daňový poradce," prozradil pyšný tatínek prvorozeného syna s netradičním jménem. „Kdyby to byla holka, tak jsme těch jmen měli dost. To víte, každá žena je hezká, takže těch jmen by se našla spousta. Ale se jménem pro syna to bylo těžší. Naštěstí manželka přišla s Teodorem a já jsem ji podpořil a schválil," usmívá se tatínek Filip, který se o soutěži s Plzeňským pivovarem ke Dni otců dozvěděl od svého tatínka, který je čtenářem Pražského deníku.

Dostálovi bydlí kousek od Olšanských hřbitovů. „Zní to zvláštně, ale je tady klid a v těchto parných dnech i příjemný chládek, spousta zeleně," naznačuje, že si vyjížďky se synem v kočárku užívá.

Teodor bude na životní křižovatce stát mnohokrát, ale možná se mu do cesty postaví ledová plocha. „Jsem fanda hokejového Zlína, tak kdo ví, třeba bude hrát hokej," dodal tatínek Filip Dostál.