Lokalita palmoveckého kopce se může dále rozvinout a stát se tak plnohodnotnou součástí Libně. „V nedávné době se uskutečnila částečná revitalizace. Toto místo je ale mnohem rozlehlejší a zaslouží si další zásahy. Proto jsme si nechali vypracovat koncepční studii pod názvem: ,Palmovecký kopec: urbanistická vize lokality´, kterou pro nás vypracovala společnost UNIT architekti,“ uvedl Petr Vilgus, místostarosta Prahy 8.

Radní studii v září schválili. „Studie nabízí analýzu současného stavu a několik variant dalšího rozvoje. Z této lokality se tak může stát hojně navštěvované místo s nezaměnitelným výhledem, sportovním zázemím a místem pro odpočinek třeba se šálkem dobré kávy,“ dodal Vilgus. Nyní je v plánu jednání s majiteli pozemků. Většinu jich vlastní Výzkumný a zkušební letecký ústav pro aerodynamické testování, České dráhy či Dopravní podnik hl. města Prahy.

O kdysi holý palmovecký kopec, na kterém se tyčí impozantní koule bývalého plynojemu, se dnes dělí několik areálů. Území kopce není prostupné ani celistvě řešené. Díky tomu se lokalita v dnešní době stala místem nežádoucích sociálních problémů.

A protože je Palmovecký kopec návrším podobným Vítkovu či Parukářce, doufá městská část Praha 8, že se brzy nejen její obyvatelé dočkají dalšího příjemného místa pro odpočinek v české metropoli.