Unikátní videomapping na budově Palladia odkazuje na architektonické kvality historické budovy, jež bývala kasárnami a zobrazuje ji jako klenot velkoměsta. Umělci ze skupiny Hyperbinary vytvořili sugestivní hru světla transformující fasádu Palladia v živoucí organismus. V šestiminutové projekci se diváci vydají na cestu k jejímu symbolickému zrození. Na konci tajemného světelného labyrintu pak vznikne klenot symbolizující Palladium.

„Naší projekcí The Modern Jewel chceme vzdát hold tomuto místu, které na nás dýchá historií a citlivě ji zachovává i ve své moderní urbanistické podobě. Vytváření videomappingů na průčelí historických budov je pro nás vždy jedinečnou příležitostí, která nás baví a Palladium bylo výzvou, kterou jsme nemohli odmítnout,“ vysvětlil Martin Pošta, ředitel Signal festivalu světla a producent umělecké skupiny Hyperbinary.

Umělci z této skupiny v České republice představili videomapping jako umělecký směr již v roce 2007, když rozsvítili Pražský orloj k příležitosti jeho 600. výročí. Z klubové scény svá díla postupně rozšířili i do veřejného prostoru a na fasády budov. Na popularitě pak získaly projekce zejména díky festivalu světla, který se koná již od roku 2013.

Pro jeho první ročník Hyperbinary vytvořila videomapping na kostel svaté Ludmily na náměstí Míru. Jejich poslední českou realizací byla projekce pro interiér Dvořákovy síně Rudolfina při koncertě České filharmonie. Umělci mají za sebou desítky děl a slaví se svou tvorbou úspěchy i v zahraničí. Například u příležitosti výročí založení města Bukurešť v roce 2014 vytvořili pro Ceaușeskův palác jednu z největších projekcí na světě.

Na oslavách 10. výročí nákupního centrav pátek v 16 zahrají kapely Lake Malawi a Eddie Stoilow. Akci bude moderovat Leoš Mareš, který centrum 25. října 2007 slavnostně otevíral. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program, který potrvá celý víkend.