Velké ohrožení způsobují kusy skály, které se odlamují a padají na vozovku mezi Zbraslaví a Měchenicemi a pak také v úseku mezi Davlí a Štěchovicemi.

Přesně se jedná o silnici II/102. Problémy zde pokračují už od konce minulého týdne a stále se je nedaří odstranit. Řidiči tak zde musejí počítat s dopravním omezením a jet po objízdných trasách, protože je na silnici přerušen provoz.

Značné potíže to způsobuje také v příměstské autobusové hromadné dopravě.

Objížďka

„Autobusové linky 338, 361 a 390 jsou v úseku mezi zastávkami Zbraslavské náměstí – Štěchovice vedeny v obou směrech odklonem přes Dolní Břežany, Libeř, Jílové u Prahy, Kamenný Přívoz, Krňany a Hradištko. To znamená, že jsou zrušeny všechny zastávky v úseku Praha, Na Plácku až Davle, u Kiliána,“ vysvětlil Filip Drápal, mluvčí Ropidu, který organizuje hromadnou dopravu.

Na odklonové trase je zřízena zastávka Jílové u Prahy, nám. Odkloněna je také linka 314 v úseku mezi zastávkami Zbraslavské nám. – Davle obec, všechny spoje autobusové linky 444 jsou pak prodlouženy do Měchenic k železniční stanici a v úseku Smíchovské nádraží – Jíloviště přívoz je zavedena náhradní autobusová linka 714 v intervalu cca 60 min.

Autobusy mají zpoždění

Vzhledem k tomu, že je objízdná trasa mnohem delší, nelze se spoléhat na dodržování jízdních řádů. Autobusy budou nabírat zpoždění. Jedná se o výše uvedené linky a na ně navazující spoje řady 400 a výše.

„Na linkách očekáváme velká zpoždění, a proto doporučujeme cestovat s větším časovým předstihem,“ pokračoval Drápal.

Obyvatelům obcí Davle, Měchenice, Pikovice, popřípadě Hradištko Ropid doporučuje pro spojení do Prahy využít vlakové linky S80 (st. Měchenice) nebo S8 (st. Davle a Petrov u Prahy), jejichž provoz není narušen.

Uzavírka silnice mezi Davlí a Štěchovicemi bude prodloužena ještě o celé úterý, uzavírka mezi Zbraslaví a Měchenicemi potrvá cca týden. V návaznosti na ukončení uzavírky Davle-Štěchovice bude nasazena náhradní vlaková doprava v úseku Vrané nad Vltavou – Davle a tomu se přizpůsobí i všechny autobusové linky v této oblasti.