V pondělí 6. srpna 2007asi čtyřicetiletý muž sledoval dívenku až do domu. V přízemí pak na ni začal sprostě mluvit. „Říkal mé dceři, ať se mu ukáže. Pak na ni zaútočil a začal ji osahávat,“ řekl Deníku otec desetileté dívky z Hájů na Jižním Městě.

Dítě bylo v šoku a nezmohlo se na žádný odpor. Policie případ řeší jako znásilnění. Před několika měsíci vyděsila rodiče celá série podobných případů, které se staly na jiném pražském sídlišti, Proseku. Tam neznámý muž postupně napadl dvě dívky a tři chlapce. Policie ale dodnes nikoho nedopadla.

Mohl na Hájích útočit tentýž muž jako na Proseku? „V těchto případech nejde vyloučit absolutně nic,“ řekla Deníku Alena Kolářová, vrchní komisařka ze Správy Policie ČR, jejíž tým všechna znásilnění nezletilých v Praze šetří.

Znásilněná dívka je doma s rodiči

Jižní Město - Nájemníky panelového domu na sídlišti Háje otřáslo pondělní znásilnění desetileté dívky. Zatím neznámý sexuální deviant ji přepadl na chodbě domu a začal ji osahávat. Šokované dítě se v první chvíli překvapení nezmohlo na žádný odpor.

V klidu odešel

„Byli jsme potom v šoku taky, když nám doma všechno řekla. Respektive své matce, protože já jsem v té době zrovna nebyl doma,“ řekl Deníku otec znásilněné dcery. „Dítě nám policisté nechali doma, víc neřeknu,“ dodal. „Bylo tady asi dvacet kriminalistů, běhali po domě a prohledávali okolí. Vlezli, kam se dalo, hotové manévry! To nebyl člověk, ale zvíře,“ řekla Deníku jedna z nájemnic. K incidentu došlo krátce před sedmnáctou hodinou. Dívka se vracela domů, a když už stála v chodbě paneláku, přistoupil k ní neznámý muž a začal ji obtěžovat a osahávat. To trvalo několik minut, přičemž dívka nebyla schopna klást odpor. Muž pak odešel neznámo kam. Dívka okamžitě spěchala domů a vše řekla matce, která hned zavolala policii.

Podle popisu dívky a svědků je pachatel asi 175 centimetrů vysoký, má silnější postavu a souměrný obličej se středně hustými hnědočernými vousy oholenými „na strniště“. V levém uchu nosí drobný kroužek z bílého kovu. Lze spekulovat o podobnosti tohoto útoku s případy na sídlišti Prosek, ke kterým došlo v minulých měsících. Vrchní komisařka Alena Kolářová z pražské policejní správy vzhledem k počátku vyšetřování tuto možnost nevylučuje ani nepotvrzuje. „Na všech případech nadále intenzivně pracujeme,“ dodala. Kriminalisté vytvořili tým, který už vyslechl desítky svědků. Na pátrání se podílejí také městští strážníci.