„Na první otužování dorazilo šest lidí, udělal jsem fotku a už to jelo, s každým otužováním je nás víc a víc a teď naposledy nás bylo třicet,“ pochlubil se Lunga. Postupně se přidávají třeba děti, jejichž rodiče se chodí otužovat, a také senioři.

Lekce začínají vždy v 10 hodin a jsou zdarma. „Pouštíme si muziku a celé se to odehrává ve velmi přátelské atmosféře,“ popsal Lunga. Program je připravený tak, aby se každý mohl otužovat podle svých možností. Po krátké rozcvičce se jde pomalu do vody, kde každý vydrží různou dobu. Zkušenější otužilci koupel několikrát opakují. Všichni se nejvíce těší na „koupání“ ve sněhu, ale počasí jim zatím příliš nepřeje.

Přidat se může každý

Ke skupině se může přidat každý, není třeba žádná registrace, počet účastníků není omezen. „Otužování je vhodné pro každého zdravého člověka, nicméně doporučuji začít postupně ledovými sprchami doma, ideálně vydržet dvě až tři minuty v ledové sprše po dobu zhruba deseti dnů,“ poradil trenér, jak se na venkovní lekci nejlépe připravit.

Účastníci kurzu si ledové koupele nemohou vynachválit. „Je to skvělý pocit, jakmile se člověk trochu zahřeje, pociťuje obrovský nástup euforie a energie,“ vylíčil zážitek pětadvacetiletý Tomáš Hrančík. Lekce otužování ve vltavské vodě probíhají za každého počasí.