Ještě před západem slunce, kolem včerejší šestnácté hodiny museli policisté, hasiči a záchranáři zasahovat v Petřínských sadech. Byl zde nalezen mrtvý muž.

„Ležel v jeskynní roklině v pětimetrové výšce, takže tam museli slanit hasiči, aby ho vyprostili. Jedná se o muže dosud neznámé totožnosti, pravděpodobně bezdomovce, který v těchto místech přebýval a pravděpodobně i umrzl. Cizí zavinění na jeho smrti lékař na místě vyloučil a nařídil zdravotní pitvu,“ uvedla k prvnímu případu mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

Sebevražda v Kobylisích

Další tragédie se stala v půl desáté večer. Dvaatřicetiletý muž ukončil svůj život skokem z okna svého bytu v jedenáctém patře. Událost vyděsila všechny obyvatele ulice Burešova v pražských Kobylisích. Muž byl na místě mrtev. Podle předběžného závěru policie takto řešil své osobní problémy.

„V tomto případě lékař cizí zavinění na jeho smrti předběžně vyloučil. Příčinou jeho zoufalého jednání byly pravděpodobně problémy psychického rázu. Případ nyní policie vyšetřuje jako sebevraždu,“ pokračovala ve výčtu nešťastných událostí Miklíková.

Stalo se i několik dopravních nehod

S přibývajícím časem rostl počet opilců, kteří také jako každý rok usedali za volant. Dvě promile nadýchala čtyřiatřicetiletá řidička poté, co v Dostihové ulici nabourala do dopravní značky u železničního průjezdu. Nejprve zůstala sedět v nastartovaném vozidle. Když se vzpamatovala a zjistila, že si nehody nikdo nevšiml, odjela směrem na Slivenec. Policie ji zadržela až v ulici Ke Smíchovu. Prozradily ji pomačkané plechy.

Vážná dopravní nehoda se stala krátce po dvaadvacáté hodině v křižovatce ulic Rumunská a Legerova. Havarovala zde dvě vozidla, z nichž jedno skončilo na střeše. Zraněni byli čtyři lidé. Tři cestující z vozidel a jeden chodec. Policie zatím nechce zveřejnit zda byl důvodem této nehody také alkohol. Dá se ale předpokládat že ano. Jisté je, že tato nehoda vážně zkomplikovala dopravní situaci na magistrále. Legerova i Rumunská ulice byly uzavřeny a policie odkláněla dopravu. Provoz zde byl plně obnoven až dnes v jednu hodinu ráno. Dá se hovořit o zázraku, že tato nehoda byla na magistrále jediná. U Muzea totiž do vozovky vstupovalo velké množství opilců. Auta zde musela jet krokem.

Oslavovalo se méně. Mohl za to mráz

Policisté, hasiči i záchranáři hodnotí právě uplynulé silvestrovské oslavy jako poměrně klidné. V Pražských ulicích bylo totiž méně lidí než obvykle. Mohl za to jednoznačně mráz, který spoustu lidí od venkovních oslav odradil. Policie samozřejmě jako každý rok řešila řadu drobných potyček a výtržností, kde hlavní roli viníka hrál alkohol. Kapacity protialkoholních záchytných stanic byly i letos plně využity.