„Snažím se, aby Praha 8 byla zelenější a krásnější. Proto jsem se zasadil o realizaci několika projektů, a to také na základě podnětů našich občanů. Chtěl bych jim všem poděkovat, že se zajímají o naši městskou část,“ uvedl místostarosta Matěj Fichtner.

ZACVIČIT SI MŮŽE KAŽDÝ, tréningy ale připravují profesionálové.
Veřejný prostor oživují sportovci. Spolek rozcvičil parky na Devítce

Rekonstrukce schodiště i úprava cest 

Prostranství v ulici Pivovarnická v Libni čeká rekonstrukce. „Špatný stav ulice jsem zaregistroval i díky podnětům občanů, kteří si stěžovali na často zatopenou vozovku a vyšlapaný trávník. Proto již v březnu zahájíme úpravy, jejichž součástí bude vybudování spojovacího chodníku mezi ulicí Pivovarnická a cyklostezkou A26, a rekonstrukce problémové části vozovky,“ uvedl místostarosta. Její součástí bude také vybudování dvou parkovacích míst a odpočinkové zóny.

Další úpravou bude rekonstrukce schodiště, cest a terénní úpravy v blízkosti SVJ Bedřichovská v Ďáblicích. „V tomto případě jde především o bezpečnost. Stávající chodníky i schodiště jsou v havarijním stavu. Rekonstrukci ale využijeme také k rozšíření a vybudování rampy nejen pro maminky s kočárky,“  říká Fichner.

Jakub Obraz
Výtvarník, který vstoupil do komunální politiky: Zajímá mě veřejný prostor

Čtrnáct parkovacích stání 

Úprava veřejného prostranství se připravuje i v ulici Svídnická, kde stavební úpravy začnou v březnu. „Plánujeme vybudovat čtrnáct parkovacích stání, které nebudou součástí zón placeného stání, a zajistit tak lepší parkování pro obyvatele přilehlých domů. Dále dojde k revitalizaci zeleně, především ošetření stávajících stromů a keřů a rekultivaci trávníku. Prostor pro kontejnery bude kvůli komfortu nově zastřešen, stání bude nově napojeno na vozovku i na chodník pro pěší,“ uvádí místostarosta Fichtner.

HAPPENING ŽIVÁ SOCHA
Vršovická proluka prodána. Veřejný prostor nahradí dům