„Nechci nic zakřiknout, ale po osmi letech a poslední obměně rady to konečně vypadá, že má radnice zájem věc k oboustranné spokojenosti řešit," řekl Pražskému deníku ředitel Tanečního centra Praha Antonín Schneider.

Radnice Prahy 5 totiž začala se školou jednat o rekonstrukci areálu Pod Žvahovem. Do oprav areálu má investovat 22 milionů korun, vyřešit radní podle slov jednoho z nich, Jiřího Vejmelky, co nejdříve hodlají i spor ohledně nájemní smlouvy. „V budově již probíhají první opravy podle požadavků hygieniků. Následovat budou další etapy rekonstrukce," řekl Jiří Vejmelka.

„Opravují se toalety a hygienické zázemí, kde už mnohdy nejde ani větrat. Po letech slibů a posudků plných nesmyslně předražených nápadů, kdy to vypadalo, že radnice chce spíš utrácet než něco opravit, je to první konkrétní dobrá věc," popsal ředitel školy. První práce by podle něho měly být hotové do tří týdnů. Dál má následovat výměna oken, rekonstrukce fasády a zateplení budovy. „Nejvíce by se toho mělo udělat přes léto, kdy jsou prázdniny," očekává Antonín Schneider.

Aktualizace nájemní smlouvy

Areál Pod Žvahovem v Praze 5.Praha 5 musí kromě rekonstrukce ještě narovnat nájemní smlouvu. Městská část v minulosti totiž zpochybnila její platnost a se školou, která podle radnice v areálu sídlila neoprávněně, se dokonce soudila. „Dělají vše pro to, aby nám to tady znechutili," popsal před časem redakci Schneider.

To už by se podle radního Vejmelky stát nemělo. „První schůzku jsme už měli, nyní vše řeší právníci. Rádi bychom měli narovnání smlouvy do 14 dnů hotovo. Dojde tak například k aktualizaci nájemní smlouvy, aby konečně existovala oboustranně schválená verze," popsal radní.

Situací v Tanečním centru Praha se už zabýval i pražský magistrát, radnici Prahy 5 dokonce minulý týden pohrozil, že pokud do 60 dnů situaci neurovná, areál jí odejme. „Magistrátu dáme včas vědět." slibuje Vejmelka, kterého prý mrzí, že spor zašel tak daleko. „Bohužel jsme to zdědili jako problém od minulého vedení Prahy 5," řekl.

Taneční centrum Praha zabírá zhruba polovinu areálu pod Žvahovem. Co bude s prázdnými prostory, kde v minulosti sídlilo Gymnázium Buďánka, zatím není jasné. Vedení městské části tu zamýšlí vybudování základní školy.

Čtěte také: Hlavní město hrozí Praze 5 odejmutím správy areálu