Na Václavském a Staroměstském náměstí, kde se konají největší silvestrovské akce, už okolo páté hodiny odpolední slavily tisíce lidí.

Oslavy na Staroměstském náměstí začaly už v 15 hodin. Pro děti byly připraveny soutěže, dále sed představí dívčí kapela The Apples. Nebude chybět travesti show nebo rocková hudba v podání kapel Psycho 3P a Las Vegas. Program vyvrcholí zhruba novoročním přípitkem.

Silvestrovská akce v podání televize Nova se na Václavském náměstí koná již potřetí opět za účasti známých osobností. Vystoupí například Helena Vondráčková, Ewa Farna, Michal David, Sámer Issa a řada dalších interpretů a kapel, jejich představení budou proložena videodiskotékami. Bezpečnost diváků bude zajišťovat vedle desítek policistů, zdravotníků a hasičů i 250 příslušníků ochranky. Každý účastník oslavy se musí před vstupem podrobit bezpečnostní prohlídce. Zábava vypukne ve 20:00.

Snad všechny restaurace a bary budou praskat ve švech, žíznivými krky Pražanů, ale i desetitisíců turistů, dnes proteče nespočet litrů alkoholu a v metropoli vybuchnou tisíce petard, světlic a další pyrotechniky. (luk)