Ti, kteří mobily přinesli, byli uvedeni i na přání pro Bikiru. Na jedlý papír přepsali ošetřovatelé jejich jména a celé přání nalepili na sklo expozice. Potom do expozice umístili narozeninový dort, který se skládal zejména z větví jívy, čínského zelí, paprik a grepů, a vlastní oslava mohla začít. Vzhledem k povaze samce Richarda, který musí být u každého jídla první, dostala tentokrát Bikira při vstupu několik vteřin náskok.

Využila ho k rychlému otrhání několika dobrot z dortu a rychle se s nimi běžela schovat před přibíhajícím Richardem. Ten na dortu hodoval do doby, než ho odlákalo dění v expozici.

Jeho chvilkové nepozornosti využila Shinda, která horní polovinu dortu utrhla a také s ní utekla. V druhé části oslavy dostaly gorily do výběhu zmrzlinové koule z rozmixovaného ovoce. Těch si užili v teplém počasí všichni. Shinda ještě závěrem oslavy k velké radosti dětí, ojídala papírové přání ze skla expozice. Oslava narozenin Bikiry připomněla návštěvníkům zoo jejich ohrožení v přírodě, seznámila je s možností jak jim pomoci, a zároveň udělala radost gorilám i lidem.