Ostatní zúčastněné strany, Dům bytové kultury (DBK), dopravní podnik a Česká spořitelna mají podle ředitele magistrátního odboru hospodaření s majetkem Jana Raka zájem neutěšený stav co nejdříve vyřešit.

„Dostali jsme všechny zúčastněné k jednomu stolu. Stáneček se ale dostal do soukromých rukou a jednání zdržuje,“ řekl Rak. Pražští radní slibovali započít opravy do konce roku, harmonogram je ale kvůli stánkaři nejistý.

Stavební povolení by mělo být vydáno rychle

 „Ukončuje se velké projektové řízení, kde bude vysoutěžen zhotovitel rekonstrukce. Uděláme vše pro to, aby se s opravou začalo letos. Nicméně veřejná správa je značně limitována předpisy, takže všechny procesy nejdou úplně akcelerovat,“ řekl radní pro majetek Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu) s tím, že stavební povolení by následně mělo být vydáno relativně rychle.

Spor uklidnilo memorandum

Prostor mezi obchodním domem a jižním vestibulem stanice metra Budějovická byl z rozhodnutí magistrátního úřadu kompletně neprůchodný od loňského ledna do října, kdy se znovu otevřel vchod do metra. Od Vánoc je znovu průchozí i celá pasáž.

Omezení výrazně komplikovala pohyb chodců v rušném místě, kde jsou kromě obchodů poliklinika i úřady městské části. Dění také doprovodil spor mezi DBK a pražským magistrátem, ten ale uklidnilo únorové memorandum o spolupráci.

Terasa z roku 1977 nebyla nikdy opravována ani udržována a je v havarijním stavu již několik let.