close Stavební akce s dopadem na dopravu. info Zdroj: Deník zoom_in Stavební akce s dopadem na dopravu. Někde si práce na komunikacích vyžádají výluky tramvají, jinde objízdné trasy nebo jen zúžení jízdních pruhů. V létě bude třeba počítat i s uzavírkou známého úzkého hrdla u Vltavy, kde se uskuteční výměna oblouků a části kolejové konstrukce ve křižovatce na Výtoni a dále v okolí vyšehradského tunelu. Kromě výluky tramvajové dopravy dojde rovněž k úplné uzavírce podjezdu pod Vyšehradskou skálou pro individuální automobilovou dopravu.

Silniční tepny

Proměnou letos procházejí nebo projdou rovněž úseky významných silničních tepen, jako jsou Kutnohorská, Koněvova, Jana Želivského, Argentinská, Plzeňská nebo Patočkova.

Štěrboholská spojka se bude mezi koncem dubna a začátkem července opravovat od Hostavického potoka po Českobrodskou. Během rekonstrukce mají být vždy zachovány nejméně dva jízdní pruhy v každém směru jízdy.

„I tak lze očekávat významné dopravní komplikace ve směru k Pražskému okruhu i do centra,“ předpokládá v úředním dokumentu pražský magistrát.

Výměny pražců v tunelech metra na lince C zastaví na několik dnů spojení mezi Pražským povstáním a Hlavním nádražím. Další výluka čeká úsek mezi stanicemi Ládví a Letňany.

Letní omezení

Podstatně delší budou práce kolem Pražského okruhu. Most na křížení s Rozvadovskou spojkou se bude opravovat od začátku dubna do konce října.

Od července začne také čtyřměsíční oprava nájezdových ramp ze Strakonické na dálnici D0, což bude mít za následek uzavírku ramp ve směru z centra. Kompletní rekonstrukcí projde i dálniční most nad Chlumeckou.

Přehled všech letošních akcí je k dispozici na webu opravujeme.to. „Web je denně aktualizován a najdete tam podrobné informace o veškerých dopravních omezeních na hlavních komunikacích v metropoli,“ připomněl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Opoziční ODS si však v tiskové zprávě postěžovala, že pražské dopravě hrozí kolaps: „Slibovaná koordinace dopravních omezení se nekoná.“