„Vše na magistrátu koordinujeme napříč městskými firmami, vlastníky pozemků i správci inženýrských sítí. Jsem si vědom, že rekonstrukce a opravy jsou spojené s místními dopravními komplikacemi, jsem ale přesvědčen, že výsledek povede ke zvýšení komfortu cestování Pražanů a ocení jej všichni účastníci silničního provozu,“ komentoval situaci náměstek primátora Adam Scheinherr.

Místo dvou jeden pruh

Na Poděbradské ulici bude od pondělí do začátku května uzavřen asi půlkilometrový úsek ve směru z centra mezi ulicemi Čerpadlová a Podkovářská. Průjezd zůstane zachován v obou směrech, a to na opačné polovině ulice. Místo dvou jízdních pruhů však povede v každém směru pouze jeden. Uzavřený úsek silnice projde během necelých tří měsíců kompletní rekonstrukcí.

„Ulice Poděbradská je v současné době ve velmi špatném stavu a z toho důvodu je třeba v převážné části vozovky vyměnit všechny konstrukční vrstvy. Uliční vpusti budou opraveny včetně přípojek až k místu napojení na kanalizační stoku,“ popsala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Protože stavebníci musejí umožnit vjezd do přilehlých areálů, bude oprava rozdělena do pěti etap.

Tramvajové výluky

V Sokolovské je důvodem uzavírky oprava tramvajové trati v úseku mezi zastávkou Poliklinika Vysočany a náměstím OSN. Ta začne příští týden v pátek a potrvá do 3. dubna. Po celou dobu bude zcela uzavřen průjezd ve směru z centra. Opačným směrem nebude doprava omezena.

„Objízdná trasa směrem z centra povede ulicemi Na Břehu, Freyovou a zpět na náměstí OSN,“ informovala mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Kromě automobilů se oprava kolejí dotkne i cestujících městskou hromadnou dopravou. Linka 14 bude končit už na Palmovce a linka 16 na zastávce Poliklinika Vysočany. Zajíždět do ní mohou jen obousměrné soupravy, které se budou otáčet na provizorně vytvořeném obratišti.

Trasu Špitálská až Lehovec obslouží dočasná tramvajová linka 36. Dopravu mezi Poliklinikou Vysočany a Špitálskou zajistí autobus X16. „V prvních dnech poradí cestujícím na nejexponovanějších místech informátoři v reflexních vestách,“ doplnila Řehková.