„Zastupitelstvo Prahy 4 bylo svoláno na popud zastupitelů TOP 09, ČSSD a ANO, a to všemi 21 podpisy. Důvodem je špatné vedení a spravování městské části ze strany současné koalice, proto jsme se rozhodli ke svolání zastupitelstva," sdělil Kučera.

Na program jednání opozice navrhuje zařadit problematiku městské firmy 4-Energetická, která dodává obyvatelům teplo, Branického divadla nebo developerského projektu Kavčí Hory. Jako čtvrtý bod pak chce opozice odvolat starostu Štěpánka a městskou radu.

Mimořádné jednání zastupitelstva si opozice vyžádala například v prosinci či dubnu loňského roku. Také tehdy se neúspěšně pokusila odvolat starostu.

Projednají i společnost 4-Energetická

Řádné jednání zastupitelstva bylo původně plánováno na středu 13. dubna, starosta však rozhodl uspořádat v pátek nejen mimořádné jednání, ale rovněž řádné. Na programu tohoto jednání je také materiál týkající se společnosti 4-Energetická.

V Praze 4 vládla po volbách koalice Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), TOP 09 a ČSSD. Kvůli sporům se loni v březnu rozpadla, od té doby vládne Trojkoalice s ODS, částí rozštěpeného ANO, které se minulý týden přidalo ke STAN, a hnutím Pro Prahu.

Koalice má v 45členném zastupitelstvu většinu 25 hlasů. Praha 4 je se zhruba 130 tisíci obyvateli největší pražskou městskou částí.

Čtěte také: Opozici v Praze 4 se nepodařilo odvolat starostu Štěpánka