Představenstvo DPP minulý týden odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše, od té doby podnik nemá ředitele a jeho vedením je pověřen dopravní ředitel Ladislav Urbánek. DPP je největší městskou firmou a stoprocentním vlastníkem je Praha.

„Odvolání sice provází řada otázek, nicméně je plně v kompetenci pražské rady. ODS zajímá, jaké je řešení stávající situace a jestli paní primátorka (Adriana Krnáčová) a pan náměstek Petr Dolínek mají vůbec nějaký plán na řešení krize v DPP, do které podnik odvoláním ředitele dostali," uvedl Humplík.

Budoucnost DPP je nejistá

Rovněž podle Novotného je třeba se ptát zejména na otázku, co bude s DPP dál. „Dovedu si představit, že jsou všichni srozuměni s odvoláním ředitele ve chvíli, kdy provoz DPP stojí stále více peněz. Ale to, že do čela představenstva dosadí člověka z pošty bez zkušeností a vize, to je úděsné," řekl. Narážel tím na fakt, že v čele představenstva nahradil Ďuriše Martin Gillar z České pošty.

Zda se podaří jednání o podniku prosadit na program jednání, není jasné. Se zařazením bodu musí totiž souhlasit většina z 65 zastupitelů – opozice většinou hlasů nemá, museli by se k ní tedy přidat zastupitelé z vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

DPP zaměstnává tisíce lidí 

Kdy bude vypsáno výběrové řízení a zvolen nový ředitel DPP, zatím není jasné.

Představenstvo DPP odvolalo Ďuriše a ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou minulý týden na základě doporučení dozorčí rady. Češkovou nahradil ve funkci ekonomické ředitelky dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický. V představenstvu ji nahradil technický ředitel DPP Jan Šurovský.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 tisíc lidí. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami korun ročně.

Čtěte také: Krnáčová: Předložte důkaz, že výpověď chystali právníci Agrofertu