Bizarní záležitost severokyperská média komentovala jako „oficiální přijetí primátora českého hlavního města Prahy a jeho radních s vicepremiérem a ministrem pro turistiku severokyperské republiky Serdarem Denktaşem."
Opozici v zastupitelstvu Prahy 4 vadí, že Caldr vycestoval do země, kterou mezinárodní společenství považuje za okupované území a s výjimkou Turecka neuznává jeho státní hranice. A také to, že byl médii označen za pražského primátora.
„Na té cestě je špatně snad úplně všechno. Cestovali do okupované části Kypru, nepřivezli žádné výstupy týkající se Prahy 4, podle webu hostitelů se Caldr vydával za pražského primátora a korunu všemu dává účast kmotra z Prahy 4 Palounka. Navíc nedoložili kdo a jak cestu zařizoval a platil. Caldr se stal starostou z rozhodnutí Palounka, na starostu nikdy nekandidoval a lidé ho nevolili. Tohle je poslední kapka, účastníci výletu musí rezignovat," kritizuje akci starosty šéf klubu zelených zastupitelů v Praze 4 Petr Štěpánek.
Upozornil také na to, že podle severokyperských médií se měl Caldr zmínit o možnosti navázání partnerství a spolupráce mezi Prahou a Severním Kyprem.
Ovšem Caldr toto vše popírá. Oficiálně sdělil, že severokyperská média podala zkreslené informace. „Byl jsem tam na soukromé dovolené, kterou ani v nejmenším nehradila městská část," reagoval pro server Česká pozice.
Caldrovo zdůvodnění, tedy že do jeho soukromé dovolené nikomu nic není, nepovažuje zelená opozice v Praze 4 za adekvátní.
„Návštěvu zastupitelů, tedy veřejně činných osob, u severokyperského představitele za účasti tamních médií rozhodně nelze považovat za soukromou věc, jak tvrdí starosta Caldr. Je neodpustitelné, že členové Rady městské části Praha 4 poškozují svým neodpovědným jednáním nejenom Prahu 4, ale i pověst České republiky," komentovala zastupitelka Iva Kotvová.
Podle serveru Česká pozice, který o případu detailně informoval, vzbudila Caldrova návštěva pohoršení u kyperských Řeků, kteří prý následně vznesli dotaz na českého ministra zahraničních věcí. Také Řekům měl Caldr, prostřednictvím ministerstva vzkázat, že návštěva se nesla čistě v soukromém charakteru a bez jakýchkoliv oficialit. Řekům toto vysvětlení údajně stačilo, protože mediální výstupy „neuznaného státu" neberou v potaz.
Česká pozice však rovněž upozornila, že se o celou záležitost zajímá vláda Kyperské republiky, která by pravděpodobně formu oficiální návštěvy považovala za mezinárodní skandál.
Caldr znovu zopakoval, že veškerý problém pramení z dezinformací, podávaných severokyperským tiskem.