Soustředí se zvláště kolem Václavského náměstí, kde pomalu vrcholí estrádní akce televize Nova. Podle oslovených zástupců záchranářů a policie se větší kumulace lidí na jiném místě Prahy nevyskytuje.

V ulicích je méně lidí, než je obvyklé. Podle všeho za to může poměrně silný mráz, který mnoho lidí odradil od procházky silvestrovskou Prahou. Například v uličkách Starého Města včetně Staroměstského náměstí se pohybují jen malé hloučky především zahraničních turistů. Je jich zde méně než ve všední dny.

Na Václavském náměstí je zato živo až příliš. Zábavní pyrotechnika se odpaluje hlavně v dolní části náměstí a v také v ulici na Příkopě. Záchranáři zatím ošetřili zhruba patnáct zraněných opilců. Způsobili si povětšinou lehké zhmožděniny, způsobené vratkou chůzí. Popáleniny a zranění způsobená zábavní pyrotechnikou jsme zatím nezaznamenali a záchranáři je nepotvrdili.

Policie má největší starosti s dopravou v okolí Václavského náměstí. Po skončení programu televize Nova hodlají policisté ve spolupráci se strážníky uzavřít Křížovnickou ulici aby se dav mohl v bezpečí rozejít. Magistrála je volně průjezdná. Policie ale radí řidičům aby při průjezdu kolem Muzea sešlápli brzdu. Pohybuje se zde množství opilců. Vbíhají do vozovky a existuje zde nebezpečí nehody. Hasiči zatím nehlásí žádné závažné požáry. Pouze několik shořelých kontejnerů, zapálených dělbuchy a raketami.