VzkazKateřiny Kašparové čtenářům:

Milí čtenáři,

hodinka mi s Vámi uběhla neskutečně rychle a musím se rozloučit, jdeme chystat do Zahrady vše na tu naši zítřejší Miss kočku. Mějte se moc pěkně a mějte rádi zvířata!

Vaše Kateřina Bouda Kašparová

Kateřina Bouda Kašparová

V ochraně zvířat je aktivní už téměř 20 let, především se věnuje péči o opuštěné kočky, pomoci kočičím útulkům a osvětě problematiky ochrany opuštěných a týraných zvířat. V r. 2004 založila Kočičí Azyl, který nyní provozuje vlastní útulek v Jižních Čechách (na Dačicku) arealizuje kastrační programy na venkově.

Letos už popáté organizuje Miss kočku – soutěž krásy koček bez ohledu na jejich původ. „Každý, kdo máme doma jakékoliv zvíře, jsme přesvědčeni, že právě to naše je to nej nej nej… Na tomhle principu je přesně postavena naše Miss kočka – aby každý přišel ukázat světu tu svou mňoukající krasavici. Urozené kočky s dlouhými rodokmeny mají soutěží krásy spousty, ale pro kočky bez papírů nic takového neexistuje. Proto jsem se rozhodla takovou soutěž pořádat. V 90. letech jsme začali dělat umisťovací výstavy koček z útulků, ale po čase mi přišlo, že už na ně nechodí tolik lidí. Proto dělám Miss kočku, na které souběžně vždy nabízejí kočky k umístění i nejrůznější útulky. Veškerý výtěžek z Miss kočky jde přímo na pomoc útulkům – např. přímo u vstupu vybíráme konzervy, které hned na místě rozdělujeme mezi účastnící se útulky,“ říká Kašparová, která srdečně všechny zve na kulatý 5. ročník.

Kateřina Bouda Kašparová je dlouholetou novinářkou politického zpravodajství (Český rozhlas – Radiožurnál a TV Nova). Nyní se už skoro 10 let živí pořádáním akcí pro firmy, vede mediální tréninky, podniká v cestovním ruchu… a ještě stihne dělat charitu pro opuštěné kočky.

Kateřina Bouda Kašparová odpovídala na Vaše dotazy zde.

Přijďte zvolit už pátou Miss kočku!

Miss kočka je unikátní soutěž pro domácí miciny, která se letos koná již popáté, pod tradičním mottem soutěže "Máte doma nejkrásnější kočku? Tak to dokažte - přihlaste ji do soutěže krásy!". O tituly, poháry a hodnotné ceny od sponzorů se každoročně utkají desítky domácích mňoukajících mazlíčků, zcela bez ohledu na původ. To znamená, že šanci vyhrát mají i tzv. bezpapírové kočky, což na běžné soutěži krásy koček nemají.

Miss kočka je akce důsledně charitativní, veškerý výtěžek jde přímo na pomoc útulkům opuštěných koček. Souběžně se soutěží krásy probíhá (přímo ve vedlejším sále) Umísťovací výstava koček z útulků z celé ČR, takže si může každý hned na místě vybrat nového kočičího kamaráda. Vstupné je symbolické - kočičí konzerva. Všechny vybrané konzervy na místě rozdělíme mezi přítomné útulky.

Absolutního vítěze volí vždy sami návštěvníci akce pomocí hlasovacích lístků – každý hlas může rozhodnout!. Další vítěze (Kocour/Kočka roku, ale také třeba Nej Pohodář, Nej srst ad.) vybírá VIP porota. Každoročně jí předsedá velmi známá kočkomilka Eva Pilarová, členy jsou další populární osobnosti, kterým rovněž není osud opuštěných a týraných zvířat lhostejný.

Miss kočka 2009 se koná 7. března v Kulturním centru Zahrada v Praze 11 na Chodově (ul. Malenická 1784). Zahájení je v 10 hod., slavnostní vyhlášení vítězů v 17 hod. Ceny věnují sponzoři akce. VIP porota zasedne přímo ve výstavním sále od 13-15 hod.
Hlasujte o Miss kočku na stránkách Pražského deníku! Více informací zde.