Protest začal v pondělí v 10:30 hodin na Letišti Václava Havla. Taxikáři projížděli Lipskou ulicí, směrem k letišti, zpět kolem hotelu Mariott a pak nájezdem před Evropskou třídou zase na Lipskou. Jeli rychlostí 15 km/h. Z letiště jich vyjelo dvacet, postupně se k nich přidávali další. Kolem 11hodiny se objevily první komplikace v dopravě v ulici Lipská a Aviatická ve směru do centra, kde byl stupeň č. 4. Policisté tu řešili několik případů protiprávního jednání řidičů. 

Protestní jízdy se celkem účastnilo 1000 až 1200 taxikářů.  Dopravní podnik, aby předešel komplikacím a zpoždění spojů, vozil cestující z terminálu 3 na terminál 2 přes letištní plochu. Ve 13.48 už bylo hlášeno, že autobusy už jezdí po svých trasách. 

Adriana Krnáčová v rozhovoru k protestům taxikářů

Vývojem protestů byla zaskočena i primátorka Krnáčová. Na svém Twitteru celou situaci později komentovala takto. 

A. Krnáčová ke stávce pražských taxikářů.

Radní Libor Hadrava k situaci na letišti

Deník.cz celou dobu protesty v ulicích sledoval. Podívejte se na několik videí, z nichž je atmosféra vidět. 

Proč taxikáři protestují?

Podívejte se na krátký rozhovor s taxikářem, který se protestů účastní. Co taxikářům na šoférech Uberu vadí? Především to, že nemají koncesi, taxametr a označené vozidlo. 

Na akci dohlíží desítky policistů

Na akci dohlížely desítky policistů. „Policie již několik dní vede intenzivní jednání se všemi zainteresovanými stranami a připravuje se na všechny možné varianty a scénáře, které mohou nastat. V tuto chvíli nechceme spekulovat o případných postupech, které budou zvoleny, ale vše bude směřovat k tomu, aby protesty co nejméně omezily dopravu," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

„Prioritou bude tedy zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policisté budou postupovat v mezích zákona a případné porušení příslušných zákonných ustanovení dokumentovat a postihovat," dodal Daněk. Uvedl rovněž, že muži zákona řešili 12 šoférů. Jednoho dokonce za použití donucovacích prostředků předvedli na místní služebnu Ruzyně. 


Redaktor Marcel Mihalik k protestům taxikářů

Redaktor Deníku sleduje situaci na letišti. Podívejte se na shrnutí situace. 

Blokující taxikáři před magistrátem

Libor Hadrava (ANO), radní pro bezpečnost

Patrik Nacher (ANO), zastupitel

ZÁKON ZPŘÍSNÍ TRESTY NEPOCTIVÝCH ŠOFÉRŮ UŽ BRZY: Od 4. října získá magistrát díky novele silničního zákona silnější pravomoce, jak hříšné šoféry "vychovat". Z 50 tisíc na 100 tisíc korun se totiž zvýší pokuta pro nepoctivé drožkáře. Mimo jiné zákon zpřísňuje vydávání průkazu řidiče taxislužby těm, kteří v průběhu tří let ztratí spolehlivost pro spáchání kteréhokoli jednoho v zákoně uvedeného správního deliktu. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) už se nechala slyšet, že s normou přibude víc kontrol. „Jakmile budeme mít od 4. října zásadní možnosti, se kterými můžeme proti nepoctivým taxikářům postupovat, chci je v maximální míře využít,“ uvedla. A půjde proti všem nepoctivým - ať už má jít o klasické žluté taxikáře nebo šoféry alternativních služeb typu Uber. 

Ne všichni se připojili k výzvě taxikářů k pomalé jízdě Prahou. Někteří svůj protest vyjádřili tak, že si na střechu auta dali šikmo nápis Taxi. 

Dočasná zastávka na letišti

Cestující jezdí přes letištní areál

#livevideo|#