Pravá tunelová trouba Lochkovského tunelu byla kvůli výměně kamer uzavřena již na sklonu ledna, nyní práce pokračují v levém tubusu. Znamená to omezení dopravy na Pražském okruhu ve směru jízdy od letiště k dálnici D1.

Úplná uzavírka tunelu se plánuje od pátku večer

Trasa zůstává průjezdná, avšak pouze jedním pruhem s převedením dopravy do protisměrného tubusy. Vytvářejí se kolony, přičemž doba zdržení silně kolísá podle aktuální hustoty provozu.

Od pátečního večera pak kvůli komplexním zkouškám bude uzavřen kompletně celý tunel – tedy obě tunelové trouby. Úplná uzavírka tunelu i jeho okolí – tedy dálnice D0 mezi exity 10 (mimoúrovňové křížení u Zbraslavi) a 15 (mimoúrovňové křížení Lochkov) se plánuje od páteční 21. hodiny nejpozději do čtvrté ranní v pondělí. Tunel mý být tedy opět plně průjezdný ještě před začátkem ranní dopravní špičky na počátku pracovního týdne.

Bude dočasně zrušen zákaz vjezdu těžkách nákladních automobilů 

Ředitelství silnici a dálnic ovšem slibuje, že pracovat se bude ve třísměnném provozu a s maximálním nasazením pracovních sil a prostředků, aby doba uzavírky byla maximálně zkrácena.

V tunelu Cholupice se to před necelým měsícem podařilo: provoz byl obnoven již v neděli navečer. Stejně jako v lednu platí i nyní, že po dobu úplně uzavírky bude dočasně zrušen zákaz vjezdu těžkých nákladních automobilů na komunikace, které poslouží jako objízdné trasy.

Čtěte také: Kolaps Pražského okruhu: o víkendu se zavře tunel