Městská část počítala s příspěvkem magistrátu, ten ale dotaci neodsouhlasil. Financování zásadnější druhé části rekonstrukce tak zatím visí ve vzduchu. První práce by se měly ve značné míře uskutečnit přes léto. Termín druhé fáze záleží na tom, jak rychle se radnici podaří obstarat potřebné finanční prostředky. „Během prázdnin proběhne lehká rekonstrukce vnitřních vstupních prostorů a předsálí. Podlahy i zábradlí zůstanou v původní podobě, opravy se dočkají toalety,“ říká Mojmír Ranný ze studia Ranný architects, které vypracovalo návrh rekonstrukce. Vstupní portály budou dány do původního, historického stavu a vznikne nový bar pro návštěvníky. Do prostoru by mělo proniknout i více světla.

Pokračování snad příští rok v létě

Druhá etapa plánovaných oprav je podle architektů na úplném začátku. Podle představ radnice by se kinosál mohl proměnit na multifunkční prostor, ve kterém se budou konat i jiné nejrůznější kulturní a vzdělávací akce. „Financování další části projektu jsme ještě vůbec neřešili. Zatím ani nevíme, kolik bude stát,“ uvedl místostarosta Tomáš Kaštovský. Realizace úprav by mohla začít podle odhadů příští rok v létě. Kino Oko by tak v budoucnu mohlo sloužit divadelním představením nebo kongresovým účelům.

Biograf sídlí v objektu postaveném ve 30. letech 20. století, který se nachází v památkově chráněné zóně. Zachován byl do dnešních dnů jen s celkem minimálními úpravami. V současné době jsou ovšem některé technologie a vybavení interiéru už zcela za hranicí životnosti, a kino tak přestává být v pražských poměrech schopné konkurence. Plánovaná rekonstrukce by měla podle holešovické radnice zajistit, že kino Oko naplní požadavky doby s ohledem na techniku, kapacitu a zázemí.