Expozice nabízí 163 fotografií na třech desítkách panelů. Na prvním z nich je snímek Tomáše Garrigua Masaryka při jeho návratu z exilu v roce 1918, poslední ukazuje úspěch Ester Ledecké na letošní zimní olympiádě. Každý z dalších panelů se věnuje dvěma letům a ukazuje několik snímků, mnohdy i kuriózně nesourodých, reprezentujících danou dobu pohledem na sportovce, umělce, politiky i běžný život.

Základní kámen budovy 

Roky 1919 a 1920 kupříkladu připomínají první československou královnu krásy a návrat legionářů z Ruska. Rok 1927 ukazuje, že šest let před nástupem nacistů k moci v Německu budoucí ministr propagandy Joseph Goebbels objížděl československé pohraničí, aby získával stoupence.

O rok později byl položen základní kámen budovy ČTK v Opletalově ulici. Panel s roky 1977 a 1978 vedle sebe staví Václava Havla jako přední postavu Charty 77 a jediného československého kosmonauta Vladimíra Remka.

Krápníková stěna 


Výstava bude v zahradě do 18. května, poté bude putovat po šesti městech v republice a vrátí se do Prahy v říjnu, tedy na samotné výročí založení republiky i agentury.
Valdštejnská zahrada má rozlohou půldruhého hektaru.

K jejím skvostům patří umělá krápníková stěna ze 17. století, velkolepá sala terrena pro pořádání koncertů nebo rozlehlý bazén. Pozornost přitahují dlouholetí obyvatelé zahrady - pávi bílí a korunkatí a výři velcí. Přístupná je bezplatně na rozdíl od palácových zahrad pod Pražským hradem, které o tomto víkendu také otevřely své brány po zimní pauze.