Z kandidátek Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury (SPD) zmizelo celkem 39 jmen, jak vyplývá z údajů zveřejněných na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). V Praze 9, která je pro volby rozdělena na tři obvody, z kandidátky pro jeden z obvodů odešlo všech devět kandidátů.

Výrazně se snížil počet kandidátů SPD i v Praze 1, kde jich na pětadvacetičlenné kandidátce zůstalo dvanáct, a ve Zbraslavi, kde jich na kandidátní listinyě nebude napsáno osm. "Hnutí SPD velmi dbá na dodržení platné legislativy týkající se voleb. Tam, kde se vyskytly jakékoliv nejasnosti, například v případě bydliště kandidáta, postupovali zmocněnci přesně v duchu zákona," sdělila agentuře ČTK mluvčí SPD Michaela Dolenská.

Ze tří samostatných a koaličních kandidátek Starostů pro Prahu odešlo dohromady pět kandidátů, po třech kandidátech ubylo ČSSD, KSČM a ANO. Po jednom kandidátovi ubylo také ze dvou samostatných kandidátek Pirátů a jedné jejich koaliční kandidátky s lidovci a nezávislými.

V Praze 3 odstoupil z kandidátky Pirátů pastorační pracovník Martin Arden, který byl lídrem kandidátky. Místo jedničky zůstalo na kandidátce prázdné, listina Pirátů proto začíná v Praze 3 dvojkou, kterou je ekonom a ekolog Štěpán Štrébl. V srpnu odešel z kandidátky TOP 09 pro Prahu 1 politický marketér Jakub Horák, ani za něj strana už nemohla nikoho jiného nasadit a osmé místo zůstalo prázdné. Na magistrátní kandidátce koalice TOP 09 a STAN Spojené síly pro Prahu Horák zůstal.

Kandidáti ubyli také na kandidátkách Občanům za odstranění pomníku maršála Koněva, Starostům a nezávislým, Společnosti proti developerské výstavbě v Prokopském údolí, Evropské koalici pro Prahu, DSSS, Občanské demokratické alianci - Krásná Praha a kandidátce PLUS.

Volná místa na kandidátkách jsou pro zvolení komplikací kvůli volebnímu systému. Ve volebním obvodu má totiž volič takový počet hlasů, kolik je voleno zastupitelů. Pokud se v městské části například volí pětatřicetičlenné zastupitelstvo a volič dá křížek kandidátce, která postavila kandidátku pouze o 20 kandidátech, tato strana získá 20 hlasů. Výhodu tak mají strany, za které kandiduje 35 kandidátů.