Rušení novoročních ohňostrojů bez náhrady, případně nahrazovaných videomappingem je rozhodnutí, které podle spolku nebude mít žádný efekt na životní prostředí a klid lidí i zvířat. Videomapping navíc velikostí svojí produkce nemůže na jednom místě sjednotit stejný počet lidí, jako ohňostroj a ani není možné jej efektivně fotografovat a sledovat z větších vzdáleností.

Zároveň Ohňostroj pro Prahu šíří osvětu o pyrotechnice kampaní #nebudustrilet, čímž se chce pokusit o to, co si od rušení ohňostrojů města slibují: uklidnění situace okolo pyrotechniky.

Novoroční ohňostroj 1. 1. 2020 se velmi vydařil, jdeme do toho tedy znovu a chceme pro vás připravit ještě nezapomenutelnější zážitek, píší organizátoři na svém webu. Zatímco videomapping na budovu Národního muzea přišel město na témeř dva miliony korun, ohňostroj s názvem „Praha božská“ stál i s ozvučením celkem 284 485 korun a byl obrovským úspěchem.

Pod záštitou Prahy 2

Velkým cílem je pro další rok výše uvedenou částku překonat, abychom realizátorům rozvázali ruce a vám, divákům, nadšencům a fanouškům, přinesli ještě lepší zážitek a oslavu příchodu nového roku, píše spolek. Proto založil transparentní účet, na který může kdokoli přispět ke vzniku pražského novoročního ohňostroje 1. 1. 2021 s tématem "Praha žije! Se srdcem na dlani".

I letos poskytne prostory bastionu nad parkem Folimanka Městská část Praha 2, která nad akcí zároveň převzala záštitu. "Těší mě, že Praha o svou tradici nepřijde, že bude letošní rok spojen ještě silněji s kampaní #nebudustrilet, která upozorňuje na to, že slavit příchod nového roku ohňostrojem lze i ohleduplně. Na novoroční ohňostroj se těším a jsem ráda, že Praha 2 převzala nad celou akcí opět záštitu," informovala na sociálních sítích místostarostka Dvojky Alexandra Udženija.