„Byt nad námi nemá potřebné hydroizolace. Stačilo vylít vědro s vodou do sprchového kouta a voda protekla stropem do počítače,“ vypráví Magdalena Hykšová. Druhý ze sousedů zase usadil okna mnohem větších rozměrů, než měl povoleno. „Také tam vyboural terasu,“ doplnil Oldřich Hykš. Po výzvách manželů provedl stavební odbor místní šetření v bytě souseda. Hykšovi se ho ale zúčastnit nesměli. „Případ je v prvoinstančním řízení a nepodáváme k němu žádné informace,“ uvedla vedoucí stavebního odboru Hana Nacházelová.

Hykšovi se obrátili na nadřízený orgán, a to na stavební odbor magistrátu. Jeho odpověď byla ale nejasná. Proto Hykšovi zašli na stavební odbor magistrátu osobně a setkali se s ředitelkou Ivanou Souralovou. Ta je vyslechla a přislíbila, že se problémem bude zabývat. „Slíbila, že to bude do týdne. Dnes mi ale řekla, že se k tomu ještě nedostala,“ podotkla Magdalena Hykšová. „Takových věcí tu řešíme spoustu, takže nic konkrétního neřeknu. Mám ale za to, že momentálně se tím zabývá právní oddělení,“ uvedla včera Souralová.

Pomoc manželům, kteří již dva roky trpí divokou rekonstrukcí sousedního bytu, tak nabídla alespoň společnost Transparency International. „Domluvili jsme se, že za nás napíší dopis ministerstvu pro místní rozvoj nebo ombudsmanovi. Snad to pomůže,“ doufá Hykšová.