„Jsme přesvědčeni, že v souladu se zákonem své trvalé bydliště nemá, a pokud má v sobě trochu cti, odstoupí sama. Přijde mi hrozné, že je schopna takto porušit zákon," řekl Gros.

Borhyová bydlí v Chabrech 

Podle serveru justice.cz je Borhyová jednatelkou společnosti Boš. V rejstříku má jako trvalé bydliště uvedeny Dolní Chabry, které jsou samostatným volebním obvodem a mají svou radnici. Praha 8 nad Dolními Chabry vykonává v podstatě roli obce s rozšířenou působností.

ODS již Borhyovou vyzvala k tomu, aby složila mandát zastupitelky. Na jednání zastupitelstva ji ale koaliční zastupitelé podpořili a odvolána nebyla. Borhyová slíbila opozici ohledně jejich dotazu na své trvalé bydliště písemnou odpověď.

Na osmičce vládne menšinová koalice 

Občanští demokraté se již pokusili v minulosti Borhyovou odvolat. Hlasování o jejím setrvání v radě chtěli vyvolat například loni v červnu. Borhyová se do pozornosti médií dostala rovněž krátce po volbách, kdy nechala zlikvidovat kompletní náklad radničního časopisu Osmička, v němž chyběl sloupek jejího spolustraníka a místostarosty Matěje Fichtnera, který jej nedodal včas. Časopis byl pak vydán znovu.

Po loňských komunálních volbách vznikla v Praze 8 menšinová koalice ANO, ČSSD a Strany zelených, která stojí na podpoře komunistů. Starostou je Roman Petrus (ČSSD). ODS a TOP 09, které vládly v Praze 8 minulé volební období, přešly do opozice.

Čtěte také: Praha 8 odmítla návrh opozice pozastavit zavedení parkovacích zón