Kolona ve směru jízdy z Prahy se nejprve protáhla až na 24. kilometr, dosáhla tedy délky 10 kilometrů; posléze se ještě o dva kilometry protáhla, přičemž narostlo i zdržení. Se zpožděním však v těchto místech musí řidiči počítat i ve směru do metropole – a během dopoledne se i zde zdržení vyšplhalo na desítky minut; uzavírka částí dálnice je v modernizovaném úseku obousměrná. Provoz citelně zhoustl i na silnicích Prahy-východ nabízejících možné objízdné trasy.

Délka kolony přesáhla pět kilometrů

Po deváté hodině zkomplikovala provoz také nehoda na obchvatu Benešova, kde se srazila čtyři osobní auta. Střet se naštěstí obešel bez zranění, ale místo nehody zůstalo průjezdné pouze kyvadlově. Před Benešovem se tak ve směru jízdy od dálnice D1 vytvořila zhruba pětikilometrová kolona znamenající asi třičtvrtěhodinové zdržení. Kolona s citelným zpožděním se dopoledne vytvořila také před sjezdem z dálnice D 1 na Benešov. I její délka přesáhla pět kilometrů.

Naopak u dlouhodobého omezení u Mníšku pod Brdy na dálnici D4 ve směru na Strakonice se před 18. kilometrem vytvářela dopoledne kolona jen v délce stovek metrů. Zpoždění by nemělo přesáhnout čtvrthodinu. Další zdržení však při jízdě od Prahy směrem na Příbramsko následuje na konci dálnice D4 – před Dubencem.