Bez županu, bez plavek. Tak jsem se vydala vstříc dalšímu spa zážitku v Aquapalace Praha. Tentokrát na mě čekala procedura s podivným názvem Rassoul.

Po chvíli mi slečny na recepci vysvětlily, do čeho jdu. Nejdříve se prohřeji v páře, pak na sebe napatlám kýbl bahna, který na sobě nechám působit, a pak to všechno ze sebe osprchuji. No, to jsou vyhlídky, pomyslela jsem si. Před místností s párou jsem zahodila stud i župan. A obmotala si kolem sebe prostěradlo. „Na něj si pak v parní místnosti sedněte, ať se celá prohřejete. A tak po deseti minutách na sebe natřete bahenní jílový zábal, který je tam již pro vás připraven," informovala mě hnědovláska. A nezapomněla opomenout to, čeho jsem se bála. Bahno je tak výborné, že bude nejlépe, když si ho dám všude. Na obličej, tělo i vlasy.

Když jsem otevřela místnost s párou, zavrávorala jsem. Ta náhlá teplá vlhkost mě zaskočila. Ale po pár vteřinách jsem si uvědomila, že ne nepříjemně. Dobře se mi dýchalo, prostupující teplo mi příjemně zahřívalo pokožku. „Už je čas!" houklo na mě mé podvědomí. Byl čas na to si na sebe napatlat bahno. Fajn. Kde začít?

Tu hnědo-šedou hmotu jsem si začala nanášet na ruce, břicho, nohy, záda. A čím déle jsem do sebe bahno vtírala, tím více se mi to začalo líbit. Jílový zábal jemně škrábal, působil jako peeling. Navíc jsem se přistihla, že mi docela i voní. V kombinaci s vlhkými kapičkami skvělý zážitek. A ještě lepší na mě čekal po vysprchování. Do nového dne jsem vkročila jako úplně jiný člověk.

Lepší vyhřátí, než mají ještěrky!

Také jste někdy stejně jako já záviděli ještěrkám, jaký mají život? A jen si představovali, jaké to je? Být rozplácnuti na teplém kameni? Tak nyní už si to jen nepředstavujte! A také se rozplácněte… Kde? No přece na vyhřívaném mramorovém kameni hammam.

A nejen, že se na něm skvěle nahřejete, čímž vám poděkují všechny ztuhlé svaly. Jako nášup vás čeká ještě peeling speciální žínkou, která z vás jemně sedře i poslední zbytečky staré kůže. (Tip pro dámy: dle zkušeností několika kamarádek nikdy, ale opravdu NIKDY neprovádějte depilaci ten den, kdy jdete na hammam. To pak ten peeling trošku více dře a trošinku nepříjemně škrábe…)

Zázračná pěna

Po drhnutí žínkou přichází ta nejhezčí část samotné procedury Hammam. Zatímco vy relaxujete, masérky díky voňavé mýdlové pěně zklidní i poslední zbytky prací utahaného těla. A jen co vyjdete před recepci, už máte v hlavě hříšnou myšlenku. Tak kdy si to zase zopakuji?

Rassoul

- Procedura Rassoul kombinuje bahenní jílový zábal s účinky parní lázně.                                                                                                          - Dokonale pročistí a vyživí pleť, pokožku celého těla i vlasy.                                                                                                                               - Procedura je velmi vhodná pro všechny, kteří mají problémy s ekzémy a alergiemi.

Hammam

- Je orientální turecká lázeň spojená s prohřátím těla na speciálním mramorovém kameni.                                                                    - - Procedura pročistí pokožku díky peelingu, takže celé tělo omladí, zbaví nečistot.                                                                                           - Jedná se o relaxační, velmi příjemnou proceduru.