Na jak dlouho, nikdo neví. „Už od půl deváté bude kvůli srazu odborářů uzavřena Seifertova ulice mezi Italskou a Havelkovou,“ popsala začátek omezení policejní mluvčí Eva Brožová. Od půl dvanácté pak řidiči neprojedou ani přes křižovatku Bulhar, ulicí Politických vězňů, Opletalovou ulicí a především magistrálou. Směr vedoucí do centra bude zcela uzavřen a doprava za Hlávkovým mostem bude odkloněna na nábřeží. Magistrála se otevře opět až poté, co ji demonstranti opustí. „Předpokládaná doba přesunu odborářů je asi hodina. Policisté budou dopravu v těchto místech odklánět,“ upozornila ještě Brožová.

Přichystány jsou dvě objížďky. Do první budou mít povolen vjezd pouze osobní auta. Ta magistrálu opustí hned za Štvanicí a po nábřeží kolem Národního divadla objedou centrum. Resslovou a Ječnou ulicí se pak napojí zpět na magistrálu u náměstí I. P. Pavlova. Druhá objížďka je určena i pro tranzitní dopravu a povede opačným směrem, přes Karlín, Žižkov a Vršovice na Jižní spojku a dále na Severojižní magistrálu.

Odkloní se několik tramvajových linek

Demonstranti způsobí problémy nejen řidičům, ale i dopravnímu podniku, který kvůli jejich protestům bude muset odklonit několik tramvajových linek a jednu autobusovou. Linka číslo 5 bude v úseku mezi Dělnickou a Olšanskými hřbitovy odkloněna přes zastávky Maniny, Palmovka, Biskupcova a Želivského. Náhradní trasu mezi zastávkami Národní třída a Nákladové nádraží Žižkov bude mít i linka číslo 9. Pojede přes Karlovo náměstí, Náměstí Míru, Orionku, Floru a zastávku Želivského.

Změněnou trasu bude mít i tramvaj číslo 26. Za Vltavskou zabočí k Pražské tržnici, dál bude pokračovat přes Maniny, Palmovku a Biskupcovu zpět na svou stálou trasu. Trasa autobusové linky 135 bude zkrácena a pojede pouze ze stanice Želivského na Náměstí Míru.

Demonstraci do Prahy svolala Českomoravské konfederace odborových svazů, která již několik měsíců hlasitě kritizuje vládou navrhovanou reformu. Odboráři tvrdí, že opatření stav státní kasy neozdraví a navíc jsou výhodná jen pro lidi s vyšším příjmem a ostatní na ně doplatí.