DPP zaznamenal kvůli opatřením proti šíření koronaviru v době nejpřísnějších opatření úbytek až 80 procent cestujících. DPP očekává v době pandemie stamilionový propad tržeb z jízdného.

Telefonování v metru. Ilustrační foto.
V dalších dvou stanicích se dá chytit signál LTE. Bude internet v celém metru?

„Postupně se každým dnem zvyšuje počet cestujících o deset procent. Teď jsme se dostali na úroveň poloviny normálního počtu. Pokud nedojde k nějaké náhlé změně, plánujeme zvýšit počet spojů od 1. června," uvedl Scheinherr.

Chystají se úspory v provozních výdajích

Reálný počet cestujících podnik počítá tak, že vezme zaznamenané vstupy a výstupy, takzvaný obrat, a číslo vydělí dvěma. Ze zmíněného obratu bylo v úterý 12. května v metru 510.351 vstupů a 512.035 výstupů. O den později pak metrem jelo ještě víc cestujících, kdy obrat byl 1,047.300. Počet nástupů stoupl ve středu na 522.781 a výstupů na 524.519.

Ve čtyřech stanicích metra začala výstava Umění za čarou.
Umění za čarou. Ve čtyřech stanicích metra se představují výjimečná díla

Mezi nejvytíženější stanice patří dlouhodobě I. P. Pavlova na trase C a Černý Most na trase B. Naopak nejméně vytížené jsou Roztyly a Prosek na trase C či Invalidovna a Kolbenova na trase B.

Generální ředitel DPP Petr Witowski médiím ve čtvrtek řekl, že DPP chystá kvůli pandemii covid-19 úspory zejména v provozních výdajích. Největší ztráty při krizi zaznamenal v tržbách z jízdného, které podle něj budou v řádu stovek milionů korun. Přesné dopady krize podnik stále vyčísluje.

Omezení stále platí

Příměstská doprava mezi Středočeským krajem a Prahou se vrátí do běžného režimu od začátku příštího týdne. Od pondělí to bude znamenat zkrácení intervalů příměstských vlaků, obnovení spoje z Roztok do Hostivaře a úpravy provozu dalších linek do Středočeského kraje. Autobusy zajišťující dopravu do škol jezdí od středy 13. května.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a epidemiolog Roman Prymula
Na koupaliště s rouškou a povolené akce do 300 osob. Vojtěch oznámil další změny

Provoz MHD je v době pandemie omezen. Kromě upravených jízdních řádů platí v Praze také zákaz nástupu předními dveřmi nebo je zrušen prodej jízdenek u řidičů autobusů. Všichni cestující musí mít v MHD včetně venkovních zastávek zakrytý nos a ústa.