"Prosíme, přijďte zítra nebo až později odpoledne," napsali jeho zástupci. V pondělí, kdy se centrum otevřelo, tam bylo naočkováno asi 600 lidí, v úterý 800 a dnes očekávají ještě vyšší číslo. Na hlavním nádraží bylo v pondělí očkování asi 240 osob. Za celý den v Praze podali zdravotníci téměř 18 500 dávek.

Fronta zhruba na 45 minut je podle mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Evy Libigerové i před očkovacím centrem na hlavním nádraží. V nákupním centru se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, které se aplikují dvě dávky v odstupu 21 dní. Na nádraží zdravotníci podávají vakcínu Johnson & Johnson, které stačí pro navození imunity jedna dávka.

Také další pražská očkovací centra se snaží lidi upozornit na to, že se u nich očkování dočkají velmi brzy po registraci. Na facebooku na "očkování do několika dnů" láká například Nemocnice Na Františku. Tam se ale lidé musí předem registrovat na konkrétní čas, což je možné přes internet nebo na telefonní lince 1221.

Ministerstvo zdravotnictví na dvě nová očkovací místa zkouší lidi k očkování přilákat také losováním o věcné ceny. Jednou týdně bude možné vyhrát mobilní telefon a každý den tenisky a poukazy na web s počítačovými hrami.