Hlubuček serveru napsal, že hasiče očkovala lékařka Lucie Jarešová, která ve své estetické klinice nyní provozuje očkovací centrum. „Sama se nabídla naše jednotky hasičů naočkovat a my jsme tuto nabídku přijali,“ uvedl. Náměstek i jeho stranický kolega a starosta Suchdola Petr Hejl dále uvedli, že hasiči vakcínu dostali, protože drží po celou dobu pandemie plnou pohotovost.

Podle Johnové byla postupem porušena pravidla, přednostně se podle ní mají očkovat senioři. „Zmíněnému postupu nerozumím, pokud to je pravda, pak je to porušení pravidel. Nyní je absolutně nezbytné očkovat výhradně nejohroženější skupiny obyvatel,“ uvedla. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce podle serveru věc nechat prověřit.

Předseda Občanské demokratické aliance (ODA) Pavel Sehnal.
Jsem zdravotník, tvrdil miliardář Sehnal. Nechal se přednostně naočkovat

Pražský koordinátor pro očkování Martin Ježek a primátor Hřib serveru sdělili, že hasiči, policisté nebo strážníci mohou dostat vakcínu jen za předpokladu, že v některém očkovacím místě zbude na konci dne otevřená lahvička s nevypotřebovanými dávkami, které by jinak přišly vniveč. Velitel výjezdové jednotky suchdolských dobrovolných hasičů Jakub Bárta však Seznam Zprávám napsal, že jim bylo očkování nabídnuto den předem, tedy v pátek.

Hlubuček: Doufám, že dostanou vakcínu i prodavačky

Podle Hlubučka hledají novináři senzace tam, kde nejsou. „Jsem rád, že jsou lysolajští i suchdolští hasiči naočkováni. Není pravda, že byli hasiči upřednostněni před seniory,“ uvedl politik na sociálních sítích. „Obyvatelé Lysolaj nad 80 let jsou již několik týdnu naočkovaní a všichni senioři nad 70 let mají stanovený termín očkovaní. Senioři jsou věkově nejohroženější skupinou, nicméně příslušníci Integrovaného záchranného systému, kam zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů patří, jsou mezi nejohroženějšími skupinami charakterem jejich zaměstnání.“

Hlubuček proto tvrdí, že bylo „absolutně správné“ naočkování ze zbytkových vakcín. Radní pro bezpečnost tvrdí, že podobně dostalo sérum proti covid-19 už 360 členů Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a stovky policistů. „Stejně tak doufám, že budeme moci začít co nejdříve očkovat další zaměstnance v rizikových povolaních, kteří prostě na home-office být nemohou, jako jsou řidiči a řidičky hromadné dopravy nebo prodavači a prodavačky v obchodech,“ dodal ke kauze primátorův náměstek.