"Není to možné udělat úplně kdekoliv, musí tam být zázemí pro skladování vakcín. Musí to schválit i hygiena, přeci jenom je to poskytování zdravotních služeb," řekl ve Sněmovně ministr. Zájem o dvě nová centra je podle něj až překvapivý, denně se tam chtějí nechat očkovat stovky lidí. Jestli je víc motivuje to, že se nemusí registrovat předem, nebo losování o věcné ceny, nechtěl spekulovat.

O dalších místech pro očkovací centra bez registrace se rozhodne během několika příštích dní. Musí to ale podle něj být místa, kde je velký "průtok" lidí, jako jsou právě obchodní centra nebo centra větších měst. Nutná je zároveň dobrá dopravní dostupnost, v Praze například metro.

Jedno z takových míst bude obchodní centrum Nový Smíchov na Andělu. Vojtěch večer na twitteru oznámil, že na starosti ho bude mít motolská nemocnice, otevřeno bude mít od 09.00 do 20.00, kapacita bude 250 až 300 lidí denně. "A plánujeme je i v dalších městech," dodal ministr.

Zatím není jasné, jestli se i v nových centrech počítá s dodatečnou motivací očkovaných formou losování o ceny. Mezi očkovanými na pražském Chodově a hlavním nádraží se denně vybírá výherce tenisek a poukazů na web nabízející počítačové hry, týdně se losuje o mobilní telefon. Vojtěch už dříve uvedl, že tím cílí hlavně na mladé, mezi kterými je velký podíl neočkovaných, a nejvíc mezi nimi v posledních dnech přibývá nakažených.