„Chceme, aby radnice vyjádřila svůj nesouhlas a aby prostřednictvím tajemníka vyvodila personální důsledky v případě toho, kdo tuto stavbu povolil," řekl za nespokojené obyvatele Jan Ďoubal.

Lidem vadí, že je stavba podle jejich názoru předimenzovaná a zhorší životní prostředí a dopravní situaci. Na protestní akci zároveň rozdávali kolemjdoucí letáky upozorňující na stavbu o rozměrech 55.000 metrů krychlových a ukazovali fotografie před kácením a současný stav. Akce se zúčastnil i zpěvák a herec Ondřej Havelka, proti výstavbě dlouhodobě protestuje i návrhářka Klára Nademlýnská, která nedaleko stavby žije.

Výstavbu zahájila firma na začátku prosince tím, že na místě během dvou týdnů vykácela kolem 400 stromů. „Na základě pravomocného stavebního povolení byla zahájena stavba a předpoklad jejího dokončení je do poloviny roku 2015," uvedla tehdy mluvčí firmy Martina Pavlisová.

Protesty proti stavbě začaly již v roce 2004. Firma chce na konci ulice U Nikolajky vystavět dva bytové domy. V nich by mělo být až 140 nových bytů. V projektu je počítáno i s podzemními garážemi. Hotov by měl být v roce 2015. Firma získala všechna potřebná povolení.