I přesto, že zakladatelé komunity se z České republiky odstěhovali, spolek kolem zahrady se rozrůstá dál. Vůdčí činnost se přenesla na do té doby, řadovou členku Blanku Kafkovou.

Ta komunikuje s členy, domlouvá společné zvelebování zahrádky a podílí se na vymýšlení akcí. „Nejdříve se musel opravit plot. Tím se uzavřel prostor pro lidi, kteří chtějí zahradničit a scházet se. Od začátku se v zahradě pořádalo promítání a různé workshopy. S kurzy nám pomohly jiné pražské spolky," uvádí Kafková.

Nábytek z palet 

Během workshopů se podařilo celou komunitní zahrádku zkrášlit. Členové spolku vytvořili na jedné ze stěn komplexu nápaditou mozaiku a s nábytkem si poradili taky zajímavým způsobem.

„Se sdružením Paletky jsme měli workshop na vyrobení nábytku právě z palet, který tady využíváme. V areálu máme asi 16 záhonků, které obhospodařuje 16 zahradníků. A jeden společný máme se sazenicemi, které se už jinam nevešly," dodala Kafková.

Komunitní zahrada slouží i jako prostor pro schůzky nebo pro hraní s dětmi. Na menším palouku se pořádají čtení pro nejmenší. Do budoucna má spolek v plánu shromažďovat kompost od obyvatel Braníka.

Čtěte také: Spolek vrátil život na pražský hřbitov