„Je to poměrně na denním pořádku, že při haváriích odstraňujeme nějaké věci. Po domluvě se správci posunujeme třeba semafory, sloupy s denním osvětlením, autobusové zastávky, často musíme kácet stromy nebo keře," uvedl Pokorný.

Dodávka vody z prasklého potrubí byla přepojena na vedlejší vodovodní řad, takže místních obyvatel se havárie nijak nedotkla, dodal Pokorný.

Květináč se vrátí

Podle mluvčí Prahy 5 Ivony Kratochvílové odstraňování truhlíku nenarušilo provoz v oblasti. „Vše šlo hladce a rychle. Až se havárie opraví, květináč se bude dávat zpátky," řekla ČTK mluvčí, podle níž šlo o první případ odstraňování kontroverzních květináčů kvůli havárii. Příjezd jeřábu a přesunutí překážky stálo podle ní asi 15.000 korun. Akce trvala asi půl hodiny.

Praha 5 začala rozmisťovat obří květináče, do nichž se mají sázet stromky a keře, vloni v létě. Proti betonovým nádobám se ale ozvali někteří místní obyvatelé, podle kterých květináče vytvářejí bariéry a omezují průchod. Praha 5 posléze jejich počet v ulicích omezila.