K počátku podzimu neodmyslitelně patří vinobraní. To vinohradské se koná už 23. rokem. Až do večera si budou moci milovníci vína vybírat v nabídce z menších vinařství Moravy a Čech. Nechybí ale ani zahraniční jména a především různé druhy oblíbeného burčáku.

Gurmáni si tak mohou vychutnat řadu značek, které budou mezi sebou pomyslně soutěžit v jakosti, inkoustové nebo zlatavé barvě, opulentní chuti a v jemném koření. Nechybí bílá, růžová, červená vína, fajnšmekři si přijdou na své i v katalogu exkluzivních vín.

Akce se obejde bez plastů

Protože pít s prázdným žaludkem je, jak potvrdí každý odborník, přímo nebezpečné, připravili organizátoři i různé laskominy jako bramborové spirály, valašské frgále, racletty, sýry, klobásy nebo oblíbené langoše. Celou akci doplňuje bohatý doprovodný program.

Vinohradské vinobraní se od letoška zařadilo mezi první ekologické vlaštovky. Probíhá zcela bez plastů na jedno použití, ať už jde o kelímky, tácky, brčka či příbory. Návštěvníci si mohou zakoupit sklenici s originálním motivem od výtvarníka Martina Velíška nebo nápoj dostanou v ekologičtějším kelímku.

Když se řekne víno, většině lidí se vybaví Morava, Mělník nebo Litoměřice. Často se zapomíná, že i Praha byla a je významným vinohradnickým centrem a rozkládají se zde jedny z nejstarších vinic u nás. Vinobraní si proto nenechávají ujít ani další místa v metropoli.

Kam ještě na vinobraní v Praze
20.9.2019 - 22.9.2019: Kunratické vinobraní
20.9.2019 - 21.9.2019: Vinobraní na Grébovce
21.9.2019: Malostranské vinobraní Dozvuky Horňáckých slavností
28.9.2019: Chuchelské vinobraní