Za třicetikorunový vstup pak dostali údajně kompostovatelnou lžičku, ale také časopis plný receptů na polévky z celého světa i s informacemi o účastnících.

Stovka polévek z celého světa

Hned u prvních stánků se začaly linout vůně z rozličných pokrmů. Přes sto druhů polévek tu podle organizátorů nabízela padesátka profesionálních kuchařů z pražských restaurací, bister a stále populárnějších polévkáren. Kromě nich svůj um předvádělo také deset nadšených amatérů.

Z mezinárodní kuchyně jste mohli ochutnat například marockou Hariru, různé druhy thajských polévek s kokosovým mlékem, gruzínskou Sup-Charčo, peruánskou Aguadito de polo s kukuřicí a kuřecím masem, mexickou pálivou Taco, provensálskou houbovou nebo maďarskou Dunai Leves.

Kdo chtěl zůstat konzervativnější, mohl zkusit domácí česnečku, zelňačku, gulášovou nebo krkonošské kyselo. Mezi kuchaři se pak objevili i známé osobnosti: pro Pankrácký rynek vařil karotkovou polévku Filip Sajler z pořadu Kluci v akci nebo režisér seriálu Okresní přebor Jan Prušinovský.

Mezi zajímavosti se pak rozhodně řadila avokádová nebo olivová polévka, které patří mezi Raw Food, tedy pokrmy bez tepelného připravování.

Nekonečné fronty před vstupem

A jak vůbec vznikl nápad uspořádat přehlídku polévek? „Jsme polévkový národ a navíc v Praze nikdo takový festival zatím nepořádal. Minulý rok byl pouze jeden v Plzni," prozradila Pražskému deníku organizátorka akce Monika Kaňáková. A dodala, že už se těší, jak ochutná jednu z exotických polévek.

Jejich ceny se pohybovaly mezi 30 a 60 korunami za dvě deci, což spíše příjemně překvapilo. Naopak málo stolečků a přeplněné odpadkové koše dojem kazilo. Navíc kolem poledne vysvitlo slunce a příjemné počasí přilákalo další stovky zájemců. Uzavřený areál se začal rychle plnit, před vstupem se utvořila nekonečná fronta lidí a některá jídla začala postupem času docházet.

Někteří zklamaní návštěvníci si marně stěžovali a na sociálních sítích jiní začali zrazovat případné další hosty. „Fronty u některých stánků byly velké, ale dalo se to vydržet, ovšem byla škoda, že u některých stánků nebyly polévky už brzy odpoledne," stěžoval si Vladimír Lisý.

Jiní to ale brali s nadhledem a chválili zejména příjemnou atmosféru celé akce i rozmanitost nabízených pokrmů. „I přes davy lidí, se nám Polívkování moc líbilo," reagovala například Eva Novotná.

Návštěvníci přispěli na dobrou věc

Lidé na festivalu ale nemysleli jen na to, aby se dobře nasytili. Mnozí návštěvníci totiž spojili příjemné s užitečným a koupí polévky ve stánku obecně prospěšné společnosti Ergo Aktiv přispěli na veřejnou sbírku. Benefiční akci Polívková smršť pak podpořila i řada známých osobností jako například kuchař Roman Paulus, Filip Sajler nebo Dita P.

Ergoterapeutka: Pomáháme lidem s návratem do zaměstnání

close Ergoterapeutka Olga Košťálková z Ergo Aktiv. zoom_in V neziskové organizaci Ergo Aktiv vypomáhá s rehabilitačními programy osobám po mozkových příhodách i Olga Košťálková.

Co podporuje akce Polívková smršť?

Tento projekt vznikl, abychom mohli vybrat nějaké peníze, které by pomohly zajistit financování služeb, které poskytujeme. Zároveň ale chceme také zapojit naše klienty.

Jakým lidem pomáháte?

V centru Ergo Aktiv pracujeme s lidmi po mozkových příhodách, nebo po úrazech mozku a zaměřujeme se zejména na osoby v produktivním věku. Poskytujeme komplexní rehabilitační programy, které jsou zaměřeny na návrat do zaměstnání. Polívková smršť je potom také jeden z tréninkových programů.

Tímto způsobem se snažíte získat prostředky poprvé?

Tuto akci jsme už jednou uspořádali na Andělu a měla úspěch. Na základě toho nás pak pozvali i organizátoři festivalu.

Jak se podílejí vaši klienti na přípravě polévek?

Někteří naši klienti pomáhají přímo na stánku, jiní zase s organizací.

Vaří také polévky?

Ne, to nám obstarávají známí kuchaři, naši klienti je nepřipravují.

Kdo uvařil tentokrát a co připravil?

Dnes nabízíme hned dvě polévky. Od Filipa Sajlera máme zelňačku a od Romana Pauluse z Alcronu celerový krém s portským vínem.

Polívkování - shrnutíNa smíchovské náplavce se uskutečnila akce s názvem Polívkování. Díky poměrně hezkému počasí dorazilo na festival s více než 80 druhy polévek okolo 10 tisíc návštěvníků. Pro velký zájem veřejnosti, účastníci akce v průběhu dne polévky několikrát dovařovali, a přesto se některé vyprodaly ještě před jejím ukončením.

V rámci dne se také hodnotila nejlepší polévka, mezi amatéry a profesionály. Hodnocení se ujala porota ve složení Filip Sajler, Jan Prušinovský a Patrik Šandor. Z "amatérských" kuchařů nejvíce chutnala polévka z hříbků Josefa Drábka. Za restaurace a bistra byla nejlépe ohodnocena polévka Soto Ayam od Fusion Bistro Jávanka.

Návštěvníci koupí polévky od Romana Pauluse u stánku Polévková smršť podpořili veřejnou sbírku na pomoc lidem po mozkové příhodě. Akce se konala pod záštitou Městské části Praha 5.

V příštím roce chystají pořadatelé několik změn nejen v dramaturgii festivalu, ale také v rámci pohodlí a komfortu pro návštěvníky.