Podle předsedy volební komise na Letenské pláni je o druhé kolo prezidentských voleb zatím znatelně vyšší zájem než v kole prvním. To potvrdil i magistrát. Za dvě a půl hodiny od otevření odvolilo více voličů než za celý den v prvním kole, do 10.30 hodin to bylo 72 lidí. Nejvíce, 27, jich navštívilo stanoviště na Letné, v Písnici dosud volilo 13 lidí, v Dubči 12, ve Stodůlkách a v Satalicích po deseti. Při prvním kole hlasovalo z auta 46 voličů.

Před dvěma týdny v metropoli hlasovalo z auta 46 lidí. Nejvíce voličů, tedy 15, hlasovalo v Písnici, na Letné 13, v Dubči sedm, ve Stodůlkách šest a v Satalicích pět. Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana se volby obešly bez problémů. „Pouze na stanovišti na Letné se nám stalo, že jsme několik řidičů museli přesměrovat na jiné stanoviště dle místa jejich trvalého pobytu,“ uvedl mluvčí.

Občan, který nemá předem vydaný voličský průkaz, může z auta hlasovat pouze v okrese, kde je registrován k trvalému pobytu. Vedle dokladů předkládá ještě potvrzení o izolaci nebo karanténě nebo zprávu laboratoře o pozitivním výsledku testu (dokument může být na papíře, ale stačí i ukázat v elektronické podobě), nahradit je lze podepsáním čestného prohlášení.

Pokud voliči s koronavirem na drive-in stanoviště nedorazí, mohou hlasovat doma do speciálních přenosných volebních schránek, pokud o to požádají nejpozději ve čtvrtek do 20.00 hodin pražský magistrát na telefonní čísla 777 497 060, 777 497 078 nebo 777 497 082. Tuto možnost budou mít v pátek a v sobotu podobně jako běžní voliči.