Akce, která měla podtitul „festival malých a mini českých pivovarů" se konala na Rašínově nábřeží letos už po šesté a jako v předchozích letech se těšila velkému zájmu návštěvníků. 50 minipivovarů nabízelo své pivní speciály a ani tentokrát nechybělo festivalové pivo. V letošním roce neslo název „Vltavská čubička" a vyrobil ho kraslický pivovar Krušnohor – nejoblíbenější pivovar návštěvníků loňského ročníku festivalu.

Protože organizátoři vědí, že nejen pivem živ je člověk, byly na místě i stánky s všemožnými lahůdkami. A návštěvníci měli opravdu z čeho vybírat. Od cibulových kroužků a pražených mandlí přes grilovaná a pečená masa až po paštiky nebo holandské sýry. A nechyběla ani pizza přímo z pece.

Vstup byl tradičně zdarma, ale kdo se chystal degustovat, musel se jako v předchozích letech vybavit degustační sklenicí, která ve speciálním setu sloužila zároveň jako vstupenka. Protože se jednalo o degustaci nebyly k mání půllitry, ale třetinky. A ti nejzvědavější měli letos poprve možnost ochutnávat i po 0,15 litrech.

K dokonalé pohodě přispěl i bohatý hudební program. Zahráli DJ Kid Dynamite, Cheers!, Plastic People of the Universe, Strašidelný Elektrik Band, Helemese, FruFru a Orchidea.