DPP chce vyhlásit veřejnou zakázku na nákup nových vozidel do konce roku, součástí dokumentace bude vítězný návrh designu vozidel. První cestující by se zmodernizovanou petřínskou lanovkou mohli svézt na konci roku 2024.

Ilustrační foto.
Kdo má v Praze jízdné zdarma? Zmatečná informace na webu PID vedla k pokutě

Na druhém místě soutěže skončil společný návrh rakouských studií Spirit Design, Döllmann Design a Architektur ZT. Třetí místo obsadil návrh českého studia Aufeer Design ze skupiny Matador Group. Na čtvrté příčce se umístil koncept mnichovské designérské kanceláře N+P Innovation Design.

Mezinárodní designérskou soutěž vyhlásil DPP v říjnu loňského roku. Se svými referencemi a portfoliem se do ní přihlásilo celkem 26 týmů, z toho 10 zahraničních. Úkolem finalistů bylo vypracovat návrh designu karosérie i interiéru nového vozidla lanovky na Petřín.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Původní soutěž musela být zrušena téměř ve finále, kdy jeden ze dvou finalistů neodevzdal svůj návrh. Soutěž proto DPP znovu vyhlásil v červenci 2022 s novým organizátorem a novou porotou, ovšem se stejnými podmínkami. Byli také poptáni čtyři finalisté z první soutěže.

Vítězi jakož i všem ostatním finalistům náleží odměna ve výši 500 tisíc korun.