Ty nafotily kalendář uměleckých aktů. K prodeji jich bude asi tisícovka a výtěžek půjde na činnost organizace.

Neziskovka se specializuje na začleňování handicapovaných do společnosti a provozuje tlumočnickou službu a právní poradnu. „Kalendář vznikl jako reakce na snižující se podporu státu,“ řekla ředitelka agentury Marie Horáková.

Překvapení pro sousedy

Právě na její zahradě se focení odehrávalo. „Nechtěli jsme se tísnit v ateliéru, jen sousedé byli možná překvapení,“ říká.

Tvoření díla bylo neobvyklým zážitkem pro všechny. „Byla jsem nadšená. Propagujeme naši organizaci různými způsoby, ale tento je opravdu nekonvenční a oslovíme širokou veřejnost. Na focení jsem se těšila, nervozita záhy opadla a užívala jsem si to. Také jsem si už dlouho přála mít profesionální fotky a možnost spojit příjemné s užitečným,“ vzpomíná například Klára Podivínová, která se neváhala nechat zvěčnit tak, jak jí pánbůh stvořil.

Za fotku, která nevyšla, zaplatil 30 tisíc

Podle fotografa Karla Vojkovského byla práce na kalendáři náročná. „Holky sice rozumí neslyšícím, ale držet se mých pokynů pro ně bylo obtížné,“ doplnil s úsměvem.

Kalendář bude v prodeji na mailu appn@appn.czdo vánoc za 350 korun. První kusy se už prodaly na křtu a největší pozornost vyvolala fotografie, která se už do kalendáře nevešla. Za nezveřejněný snímek výherce dražby neváhal zaplatit třicet tisíc korun.

Se stejnou myšlenkou nafotit se v lechtivých pózách přišel jako první ženský spolek Liščí pětka ve Vyžlovce. Tady se několik dívek rozhodlo touto metodou vydělat peníze na stavbu hřiště. Nakonec se jim to podařilo.

PODÍVEJTE SE:

  • Ženy se svlékly, aby vydělaly peníze na hřiště
  • Ve Vyžlovce mají nové hřiště na beachvoleyball
  • Letos se nápadem inspirovaly zaměstnankyně Českého vysokého učení technického. Ty odhodily oblečení kvůli zřízení nové mateřské školky.

    ČTĚTE VÍCE:Chtěly si vymoci školku, tak odhodily svršky