Slavnostní vyhlášení kadeřnické soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards, která již třináctým rokem probíhá za podpory Schwarzkopf Professional, divize profesionální vlasové kosmetiky společnosti Henkel, se uskutečnilo v pražském Průmyslovém paláci.

Svoji tvorbu v rámci vlastních vlasových show představili významní kadeřníci Jana Burdová a Michal Zapoměl. Jana Burdová, loňská vítězka Kadeřníka roku, vystoupila s show pod názvem Individuality. Michal Zapoměl, ambassador značky Essensity, ve své show RoaR přenesl hosty večera do divoké džungle plné zářících barev.

Současně s vyhlášením nového Kadeřníka roku vstoupila Jana Burdová do kadeřnické Síně slávy, to díky jejím třem vítězstvím hlavního titulu Kadeřníka roku v letech 2008, 2009, 2011.

Další kategorie

Nezávislá porota složená z českých i mezinárodních kadeřníků a zástupců módního průmyslu přidělila hlavní titul Kadeřník roku Janu Balcaříkovi (Bomton Studia, Praha), který získal také cenu v kategorii Pánský komerční účes.

Pro vítězství v ostatních kategoriích si na pódium přišly i další známé tváře. Po dvou soškách získali kromě Jana Balcaříka i Zuzana Falťánová (Salon ZF, Banská Bystrica) za kategorie Dámský komerční účes Slovensko a Cena tisku Slovensko a Romana Topinková (Salon Matrix R. T., Plzeň) za kategorie Dámský komerční účes Čechy a Avantgardní účes.

Nové jméno přinesla kategorie Objev roku, kde své prvenství vybojovala Žaneta Lichnová (Toni&Guy, Praha). Cenu za nejlepší tým roku si odnesla Bomton Studia z Prahy. Sošku nejlepšího koloristy roku získala Jana Hofmanová (Jet Set, Praha), vítězem Dámského komerčního účesu Morava se stala Marie Cnostová (Salon Šuita, Hevlín).

Cena veřejnosti přinesla vítěze z obou zemí - za Českou republiku v této kategorii zvítězila Nina Krajčo (Bomton Studia, Praha), za Slovensko se vítězem stala Jana Kukučková (Salon Aanar, Žikava). Prvenství v kategorii Cena tisku za Slovensko patří Zuzaně Falťánové (Salon ZF, Banská Bystrica) a za Českou republiku Leoně Michalové (Salon Fame, Praha).

Doprovodný program

Večerem provázela známá slovenská moderátorka Adéla Banášová a vyhlašování výsledků doplnil zajímavý doprovodný program, ve kterém nechybělo dynamické vystoupení skupiny TAM TAM Batucada, zazpívala Klára Vytisková.

Přehled vítězů a nominací

Kadeřník roku - vítěz: Jan Balcařík, Bomtom Studia Praha

Cena tisku ČR - vítěz: Leona Michalová, Salon Fame, Praha. Nominovaní: Jan Balcařík, Bomton Studia, Praha, Leona Michalová, Salon Fame, Praha, Jan Sippl, Vlasové studio Twins, Praha, Lucie Sýkorová, Florian Hair, Praha, Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň.

Cena tisku SR - vítěz: Zuzana Falťanová, Salon ZF, Banská Bystrica. Nominovaní: Zuzana Falťanová, Salon ZF, Banská Bystrica, Jana Kukučková, Salon Anar, Žikava, Carolina Rosenberger, Atelier - Carolina Rosenberger, Košice, Carolina Rosenberger, Atelier - Carolina Rosenberger, Košice, Izabela Trutzová, Studio Rebel - Izabela Trutzová, Bratislava.

Dámský komerční účes Praha - vítěz: Alena Poláčková, Salon Lorma, Praha. Nominovaní: Misha Čadková, Misha/hair studio, Praha, Leona Michalová, Salon Fame, Praha, Alena Poláčková, Salon Lorma, Praha, Jan Sippl, Vlasové studio Twins, Praha, Bronislav Wolny, Daniela Hair Style, Praha.

Dámský komerční účes Čechy - vítěz: Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň. Nominovaní: Gabriela Kejmarová, Salon Gabriela, Teplice, Monika Kostecká, Hair Art Design, Plzeň, Milan Kotlár, Studio 21, České Budějovice, Alexander Slepčík, Kadeřnictví Alechito, Ústí nad Labem, Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň.

Dámský komerční účes Morava - vítěz: Marie Cnostová, Salon Šuta, Hevlín. Nominovaní: Marcela Blechová, Kadeřnický salon TOP, Třebíč, Marie Cnostová, Salon Šuta, Hevlín, Martin Nosál, Kadeřnické studio Martin Nosál, Hodonín, Martina Slonková, Salon Šuta, Hevlín, Tomáš Vašek, Salon Tomáš Vašek, Hodonín. 

Dámský komerční účes Slovenska - vítěz: Zuzana Falťanová, Salon ZF, Banská Bystrica. Nominovaní: Zuzana Falťanová, Salon ZF, Banská Bystrica, Jana Kukučková, Salon Anar, Žikava, Carolina Rosenberger, Atelier - Carolina Rosenberger, Košice, Monika Schultzová, Kadernícky salón Monika Schultzová, Holíč, Igor Sedlák, Igor Sedlák - Salón, Prešov.

Avantgardní účes - vítěz: Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň. Nominovaní: Marcela Blechová, Kadeřnický salon Top, Třebíč, Misha Čadková, Misha/hair studio, Praha, Dominicc Mikulčák, Le Salon, Bratislava, Carolina Rosenberger, Atelier - Carolina Rosenberger, Košice. Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň.

Objev roku - vítěz: Žaneta Lichnová, Toni&Guy, Praha. Nominovaní: Eliška Doskočilová, Kadeřnické studio Martin Nosál, Hodonín, Patrik Hagara, SOU Litvínov-Hamr, Litvínov, Jana Karlíková, Salon EF - Eva Formánková, Kroměříž, Žaneta Lichnová, Toni&Guy, Praha, Lucie Molnárová, Toni&Guy, Praha.

Kolorista roku - vítěz: Jana Hofmanová, Jet Set, Praha. Nominovaní: Veronika Fučíková, Salon Šuta, Hevlín, Jana Hofmanová, Jet Set, Praha, Nina Krajčo, Bomton Studia, Praha, Robert Starý, Salon Robert Starý, Praha, Romana Topinková, Salon Matrix R.T., Plzeň.

Pánský komerční účes - vítěz: Jan Balcařík, Bomton Studia, Praha. Nominovaní: Jan Balcařík, Bomton Studia, Praha, Misha Čadková, Misha/hair studio, Praha, František Holák, Salon Robert Starý, Praha, Robert Starý, Salon Robert Starý, Praha, Romana Topinková, Salon Matrix R. T., Plzeň.

Tým roku - vítěz: Bomton Studia, Praha. Nominovaní: Bomton Studia, Praha, Salon EF - Eva Formánková, Kroměříž, Salon Robert Starý, Praha, Salon Šuta, Hevlín, Toni & Guy, Praha.

Cena veřejnosti ČR - vítěz: Nina Krajčo, Bomton Studia, Praha. Nominovaní: Jan Balcařík, Bomton Studia, Praha, Misha Čadková, Misha/hair studio, Praha, Nina Krajčo, Bomton Studia, Praha, Leona Michalová, Salon Fame, Praha, Jan Sippl, Vlasové studio Twins, Praha.

Cena veřejnosti SR - vítěz: Jana Kukučková, Salon Anar, Žikava. Nominovaní: Zuzana Falťanová, Salon ZF, Banská Bystrica, Jana Kukučková, Salon Anar, Žikava, Petra Budinský Spišiak, Salon PE3 Spišiak, Bratislava, Petra Budinský Spišiak, Salon PE3 Spišiak, Bratislava, Izabela Trutzová, Studio Rebel - Izabela Trutzová, Bratislava.