Dopravní podnik zveřejnil fotografie vedoucího komunikace Daniela Šabíka s konstatováním, že báňské práce na „Karláku“ skončily. Bezbariérové zpřístupnění stanice v centru metropole tedy postoupilo do finální fáze. 

„Původní (32 metrů hluboká) těžební šachta je už zalita téměř tisícovkou kubíků popílkového betonu, v únoru na jejím místě ve Václavské ulici začneme s úpravou vozovky, chodníků a výstavbou autobusové zastávky, které bude přímo u výstupu z výtahů v uliční úrovni,“ prozradil mluvčí Šabík a snímky opatřil popiskami.

V části, která vede z nástupiště do přestupní chodby, už výtahy jsou. Hotová je rovněž hrubá stavba únikového schodiště. Dělníci by se v únoru po pokládce dlažby a obkladů v přestupním prostoru měli zaměřit také na instalaci výtahů z přestupní chody na ulici. „Do provozu plánujeme vše spustit na konci letošního května,“ uvedl DPP.

Už teď se mění také okolí stanice Vltavská, kde vznikl nový umělecký projekt pod vedením Marie Foltýnová z Galerie hl. m. Prahy a architektky metra Anny Švarc. Opravena je fontána Faun a Vltava sochařů Miroslava a Olgy Hudečkových, očištěna byla vitráž sklářů Václava Zajíce a Jana Fišery.

„Kaskádovité terasy v nejbližších letech ustoupí novému urbanistickému řešení území Bubnů a piazetty kolem plánované koncertní síně. Do doby rekonstrukce budou sloužit projektu venkovní galerie, ve které se budou po třech měsících střídat vybrané výstavní projekty,“ oznámil dopravní podnik v tiskové zprávě. Nyní si tu mohou cestující a kolemjdoucí podívat na dílo pouličního fotografa Kevina V. Tona, jehož výstava se jmenuje „Lidé z Vltavské“ a snímky souvisejí s bezprostředním okolím Vltavské a dolních Holešovic.

Scheinherr pro agenturu ČTK uvedl, že se v budoucnu počítá s druhým výstupem ze stanice metra. Vltavská je na tom podobně jako například Staroměstské či Strašnická na trase linky A, kde v historických plánech druhý výstup figuruje, ale nikdy nebyl realizován. Praha si v případě Staroměstské nechává od projektantů dělat studii. Podle Scheinherra by však mělo vedení hlavního města pracovat stejně jako na Karlově náměstí na dobudování bezbariérových výstupů formou výtahů.